Mia čelí Chengovi Blankanexovi o titul Open

MAIA / STARNBERG, 11. december 2021

V nedeľu bude korunovaný nový šampión ATP Challenger Tour Chun-hsin Cheng Čínsky Taipei čelí Francúzom Jeffrey Blankanex Vo finále dvojhry Mia Otvorená.

Čeng, na 6. mieste v antukovej súťaži so 44 820, obsadil prvé miesto Andrzej Martin Slovensko v sobotu 6-4, 7-5. 20-ročný hráč, ktorý vyhral ITF Pro Circuit štyrikrát, vyhral sedem zo svojich 11 brejkových šancí na víťazstvo po hodine a 23 minútach.

Ôsmy nasadený Blancaneaux vyradil domáceho favorita a minulotýždňového šampióna Antalye Nuno Borges 7-6 (3), 6-0. Dvadsaťtriročný rodák z Paríža si ušetril dva sety bodov, pričom podanie svojho súpera prekonal päťkrát za hodinu a 31 minút a spečatil víťazstvo.

Blancaneaux odohrá svoj prvý titulový zápas na turnaji Challenger. Svetová 283-ka vyhrala v 2. kole istanbulského challengeru v septembri v jedinom stretnutí medzi nimi. V Prahe 2019 skončil Cheng druhý za španielskym hráčom Mariom Villallom Martinezom.

Borges / Cabral vyhráva štvorhru

Iné aktívne, Nuno Borges A Francisco Cabral Vyhral titul vo štvorhre. Nasadená dvojka z Portugalska zdolala prvé duo turnaja Andrzej Martin A portugalčina Concolo Olivera 6-3, 6-4. Stretnutie trvalo hodinu a osem minút.

Výhrou piateho titulu ATP Challenger Team si Borges a Cabral rozdelili finančnú odmenu na 2 670 EUR a získali 80 bodov do rebríčka ATP vo štvorhre.