Zábava

Na filmovom festivale Black Nights v Talline od 3. do 19. novembra sa bude premietať 5 ukrajinských filmov.

Päť ukrajinských filmov sa bude premietať v rámci filmového festivalu Tallinn Black Nights Film Festival (Pimedate Ööde filmival, PÖFF) od 3. do 19. novembra. Oznámila to Štátna agentúra pre filmové záležitosti Ukrajiny.

Medzi filmami, ktoré sa uchádzajú o hlavnú súťažnú cenu na festivale, je aj dráma Ivana Tymčenka Kyslíková stanica, ktorá vznikla v koprodukcii s Ukrajinou, Českou republikou, Švédskom a Slovenskom.

Okrem toho festivalový program „Best of Festivals“ zahŕňa film Anny Buryachkovej „Navždy navždy“, ktorý mal svetovú premiéru na tohtoročnom filmovom festivale v Benátkach v septembri. Ďalší film Mariny Vrodovej „Steppe“ vzniká viac ako desať rokov a svetovú premiéru mal na tohtoročnom Medzinárodnom filmovom festivale v Locarne, kde získal cenu za najlepšiu réžiu.

V dokumentárnej sekcii v rámci projektu „Detské práva“ premietnu film Alice Kovalenko „Nefadujeme“. Film vznikol v koprodukcii Ukrajiny, Francúzska, Poľska a Spojených štátov amerických s podporou Štátnej agentúry Ukrajiny pre kinematografiu, Poľského filmového inštitútu a fondu IDFA Bertha – klasická postprodukcia. „We Will Not Die“ malo svetovú premiéru vo februári na Berlinale 2023.

Ako už bolo spomenuté, v rámci Tallinnského filmového festivalu Black Nights (PÖFF) bude mať svetovú premiéru komediálny film „Lekcie tolerancie“ ukrajinského režiséra Arkadyho Nepytaliuka.

Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) sa prvýkrát konal v roku 1997. Od roku 2014 je PÖFF jedným z 15 filmových festivalov kategórie A akreditovaných Federáciou medzinárodných asociácií filmových producentov.

Dnes sa Tallinn Black Nights Film Festival, IndustryTallinn & Baltic Event a jeho dva dcérske festivaly Just Film a PÖFF Short Films stali jedným z najväčších filmových festivalov v severnej Európe a najaktívnejšou regionálnou priemyselnou platformou.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close