Technológie

NATO pripravuje technologickú súťaž na riešenie skutočných bezpečnostných problémov

STUTTGART, Nemecko – Nový akcelerátor obranných technológií NATO sa pripravuje na spustenie prvého z niekoľkých projektov v štýle súťaže, ktorý má aliancii pomôcť riešiť vznikajúce technologické výzvy.

NATO plánuje spustiť prvé „výzvy“ tento rok na jeseň v rámci iniciatívy Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic, čiže Diana, aliancia oznámila 22. marca. Tieto udalosti stavajú konkurentov proti sebe, aby riešili skutočné bezpečnostné problémy, ako sú tie prevádzkové. V prostredí, kde je GPS odmietnuté, úradníci vysvetlili už skôr.

Výzva pre účastníkov, aby sa prihlásili do výziev, sa má uskutočniť v polovici roka 2023 a pre každú výzvu bude vybraných až 30 účastníkov. Podľa NATO sa očakáva, že počet výziev a ocenených bude každoročne rásť, kým program nebude plne funkčný do roku 2025.

Prvé výzvy sa budú konať na nasledujúcich piatich platformách urýchľovačov, kým nebudú uzavreté zmluvné dohody:

  • Technopole v Tallinne, Estónsko.
  • Kancelária Grandi Reparazioni v Turíne, Taliansko.
  • BioInnovation Institute v Kodani, Dánsko.
  • Mass Challenge v Bostone, Massachusetts, USA.
  • Pacific Northwest Mission Acceleration Center v Seattli, Washington, USA.

Kliknutím sem zobrazíte umiestnenie testovacieho centra Diany

Členovia NATO formálne súhlasili so spustením iniciatívy Diana v apríli 2022 s počiatočnou investíciou 1 miliardy eur (1,1 miliardy USD) do financovania inovácií. Cieľom Diany je pomôcť Aliancii urýchliť transatlantickú spoluprácu v technológiách ako umelá inteligencia, spracovanie veľkých dát, energia a pohon, autonómia, vesmír, biotechnológia, hypersonika a kvantový pokrok.

Diana tiež vytvorí sieť na podporu technologických startupov zameraných na obranu a národnú bezpečnosť, ktoré rozvíjajú iniciatívy súvisiace s NATO prostredníctvom grantových programov.

V decembri 2022 sa Správna rada Diany súhlasila Do roku 2023 budú technologickými prioritami iniciatívy energetická odolnosť, bezpečné zdieľanie informácií, ako aj snímanie a monitorovanie. Panelu predsedá Barbara McQuiston, zástupkyňa hlavného technologického dôstojníka pre vedu a techniku ​​Ministerstva obrany USA. Ministerský komisár pre inovácie v oblasti obrany Imre Borgolab pôsobí ako viceprezident na ministerstve obrany Maďarska.

READ  Vzkriesenie serverov Diablo 2 zlyhalo kvôli „modernému správaniu hráčov“

Skupina nedávno súhlasila s pridaním 28 nových „centier na hĺbkové testovanie technológií“ k stope spoločnosti spolu s dvoma novými miestami urýchľovačov v Severnej Amerike. To zvyšuje celkový počet testovacích centier na 91 s 11 miestami urýchľovačov, uviedla aliancia 22. marca. Predstavitelia NATO tvrdia, že stopa bude naďalej rásť.

Lokality urýchľovačov so sídlom v Európe sa v súčasnosti nachádzajú v Londýne v Anglicku; Kodaň; Brusel a Valónsko v Belgicku; Tallinn; Turín; Praha, Česká republika; Ankara, Turecko; Lisabon, Portugalsko; Rovnako ako Atény a Heraklion v Grécku. V Spojených štátoch, Boston a Seattle, každý hosťuje stránku urýchľovača.

Kliknutím sem zobrazíte stránky akcelerátora Diany

Francúzsko chce podľa NATO poskytnúť Diane prístup k národným technologickým akcelerátorom odvodeným z jeho domáceho inovačného sektora.

Medzitým nasledujúce krajiny ponúkli pripojenie existujúcich a nových národných testovacích centier do siete Diany: Belgicko, Bulharsko, Dánsko, Estónsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Taliansko, Lotyšsko, Litva, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko. , Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Turecko, Spojené kráľovstvo a USA.

Vivienne Machi, reportérka so sídlom v Stuttgarte v Nemecku, prispieva k európskemu spravodajstvu Defense News. Predtým informoval pre National Defense Magazine, Defense Daily, Via Satellite, Foreign Policy a Dayton Daily News. V roku 2020 bol vyhlásený za najlepšieho mladého novinára v oblasti obrany v rámci Defence Media Awards.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close