Ekonomika

„Nedostatočné investície“ do infraštruktúry Spojeného kráľovstva a kríza konkrétnych šarží „predvídateľné“, hovorí bývalý hlavný ekonóm BoE

Spojené kráľovstvo je „nedostatočne investované“ do svojej infraštruktúry a kríza okolo betónových defektov v školách a verejných budovách je „predvídateľná“, povedal bývalý hlavný ekonóm Spojeného kráľovstva pre Sky News.

Povedal Andy Haldane Politické centrum so Sophie Ridge Školy, nemocnice, cestná, železničná a digitálna infraštruktúra v Spojenom kráľovstve trpia nedostatkom investícií.

V exkluzívnom rozhovore pre Ridge ekonóm povedal: „Sme na tom zle, pokiaľ ide o sumu, ktorú ušetríme ako krajina, sumu, ktorú ušetríme ako národ, a sumu, ktorú ako národ investujeme.

„To je hlavný dôvod, prečo vidíme tieto problémy.“

Pán Haldane hovoril s Ridge, pretože Spojené kráľovstvo je v zovretí krízy v súvislosti s bezpečnosťou a používaním svojich verejných budov. Vystužený autoklávovaný pórobetón (RAAC), ktorý po určitom čase skolabuje.

Viac ako 100 škôl bolo vyhlásených za uzavreté alebo čiastočne zatvorené Ich budovy spôsobili narušenie pre tisíce študentov, ktorí sa pripravujú na návrat do školy po letných prázdninách.

Kríza vyvolala hru na obviňovanie medzi politikmi, ktorí sa domnievajú, že Labour Toryovia boli nedostatočne investovaní už 13 rokov, zatiaľ čo Gillian Keeganová, ministerka školstva, vyjadrila frustráciu nad vedením škôl z toho, že ministrom predložili dotazníky. Problémom trpia.

Keegan „odomkol Pandorinu skrinku“ – najnovšie politika

Rozprúdila tiež diskusiu o výdavkoch a hospodárstve, keď sa Spojené kráľovstvo pripravuje na všeobecné voľby na budúci rok.

pán Haldane, Z banky odišiel v septembri 2021Povedal, že by bol rád, keby obe hlavné strany, pokiaľ ide o investície, viac politických „ambicií“.

Labouristi nasadili opatrný tón, pokiaľ ide o výdavky, v snahe uistiť voličov, že sa im dá veriť, že dokážu zvládnuť hospodárstvo.

Ale pán Haldane povedal: „Existujú obmedzené investície do aktív UK PLC.“

Na otázku, či je kríza istoty „predvídateľná“, odpovedal: „Ak budete pokračovať v investovaní, kvalita vášho niekedy nazývaného základného imania – vecí, na ktoré sa spoliehame v našom každodennom živote, škôl, do ktorých chodia naše deti. jazdíme ďalej, nemocnice, ktoré navštevujeme – do týchto vecí naďalej investujete. Ak nie, z dlhodobého hľadiska vás to podrazí.

„Príliš dlho sme investovali príliš málo.“

Pán Haldane vyzval obe hlavné strany a povedal, že „teraz je čas na investície“ – ale súčasné finančné pravidlá tomu „uvoľňujú cestu“.

„Nedostatočne si uvedomujú rozdiel medzi míňaním peňazí zaplatených dnes a míňaním peňazí zajtra na investície do škôl, nemocníc, ciest a železníc a širokopásmového pripojenia,“ povedal.

„Chcem skôr vidieť, koľko míňame a koľko do týchto aktív investujeme, než nastavovať úrovne pôžičiek.“

Pán Haldane pod tlakom na to, či labouristi pochopili svoj názor, alebo boli príliš „opatrní“, povedal: „Myslím si, že obe strany uličky sa môžu nanovo pozrieť na finančné pravidlá, ktoré sľúbili, aby sa ubezpečili, že do nich investujú. všetky veci, o ktorých sme diskutovali – strednodobé Vieme, že to má výhody.

„Vieme, že naše súčasné pravidlá sa vzájomne ovplyvňujú v krátkodobom horizonte, čo v konečnom dôsledku ovplyvňuje strednodobý rast.

„Takže, chcel by som trochu viac politických ambícií na investičnej a finančnej stránke? Áno, chcel by som. Žijem skôr v nádeji ako v nádeji, Sophie.“

čítaj viac:
Voliči uprednostňujú za kancelárku Rachel Reevesovú pred Jeremym Huntom
„Poľutovaniahodné“ chyby Bank of England podporili infláciu, hovorí jej bývalý špičkový ekonóm

Hostia Nick Ferrari a labouristický poslanec Dan Butler sa v reakcii na rozhovor zhodli, že Spojené kráľovstvo musí viac investovať do svojej infraštruktúry.

Labouristická poslankyňa za Brent Central, pani. Butler povedal, že Británia sa „rozpadáva“, zatiaľ čo novinár a televízny moderátor Ferrari poukázal na otrávenú vodu, nemocničné poradovníky a vysoké úrokové sadzby ako príklady rozpadajúcej sa infraštruktúry mimo krízy RAAC.

READ  Inflácia v eurozóne sa zmierňuje, no skrýva nerovnomerný vývoj

Pán Ferrari povedal, že pán Haldane bol „jasne niečoho schopný“ a vyjadril poľutovanie nad tým, že nebol vymenovaný za guvernéra Bank of England pre „slinku“ Andrewa Baileyho.

„Čestní poslucháči volajú moju show a sú v slzách, pretože nemôžu zaplatiť,“ povedal Ferrari.

Pani Butler dodala: „Kedysi boli ľudia štyri výplaty od toho, aby sa stali bezdomovcami – teraz je to len jeden.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close