Ligový pohár bol srdcovkou pre Aberdeen, keď utrpel semifinálovú porážku 2:1 na ihrisku Rangers po tom, čo Anthony Stewart videl červenú.

Aberdeen utrpel bolesť v semifinále Ligového pohára v trileri v Hamptone, v ktorom bol vyhodený kapitán Dons Anthony Stewart.

The Reds boli vyrovnaní na 1:1 hlboko do druhého polčasu zranenia, keď bývalý kapitán Aberdeenu Ryan Jack zrušil gól Bojana Miovského.

Avšak, muži z Granite City znížili na 10 počas troch minút, keď Stewart dostal červenú kartu za neuváženú výzvu na Passion Sakala.

Zostal Tanec Jima Goodwina s horou, na ktorú treba vyliezť. Kemer Rufus dokázal už skoro v predĺžení využiť Stewartovu prestávku.

Stewart stlačí tlačidlo sebadeštrukcie za nerozhodného stavu Aberdeen mal všetky šance na výhru

Minulý mesiac došlo v Premiership na Pittodrie k neskorej porážke medzi stranami Aberdeenu.

V čase zranenia viedli 2:1 a potom dvakrát prehrali 3:2.

Tentoraz to bol kapitán Stewart, kto stlačil tlačidlo sebadeštrukcie.

Manažér Aberdeenu Jim Goodwin v Hampdene. Obrázok: SNS

11 vs 11, Aberdeen mal všetky šance vyhrať toto semifinále.

Stewartovo vylúčenie viedlo k vyrovnanému pohárovému víťazstvu v prospech Rangers.

Stuart dal svoj názor na útočníkov Rangers pod ďalšiu kontrolu až do semifinále.

Stewart (31) povedal, že si myslí, že Antonio Golak je lepší ako Alfredo Morelos.

V 74. minúte však nevystriedal Morelos, ale pád Stewarta.

Bola to zbytočná chyba hráča, ktorý išiel kamkoľvek po krídle.

Anthony Stewart vypadol v semifinále Ligového pohára Obrázok: SNS

The Reds boli viac zapojení do tejto hry a viac ako držali krok.

Ale napriek všetkým hrdinstvám a pôsobivej dráme je záverom, že ide o ďalšie zlyhanie.

Aberdeen vyhral od zimnej prestávky len raz v siedmich zápasoch.

Na stredajšom veľkom výlete Premiership do Hearts sa budú musieť zrýchliť.

Hampden nemôže mať kocovinu na zápas veľkého významu v boji o tretie miesto.

Aberdeen Hearts sú tretí so šiestimi bodmi. Nemôžu dovoliť, aby to bolo deväť.

READ  Slovensko 0:2 Rakúsko: Christoph Baumgartner strelil hosťom najrýchlejší medzinárodný gól v histórii

Shinnyho vodcovské črty

Nedávny prírastok bývalého kapitána Graema Shinnyho vniesol do Donov pokoj a agresivitu.

Shinny prináša do Dance rovnováhu ohňa a ľadu.

Graeme Shinny: Obrázok: Shutterstock

Aberdonian Shinny bol veteránom piatich semifinálových zápasov s Aberdeenom počas predchádzajúceho pôsobenia v klube, pričom tri z nich vyhral.

Prepožičaný stredopoliar Wigan Athletic zdvihol nad hlavu Škótsky pohár v roku 2015 ako kapitán Inverness Galey Thistle.

Táto skúsenosť je v Hampdene absolútne základná.

Shinny bol hnacím motorom pre Donov.

Fanúšikovia Aberdeenu počas semifinále Ligového pohára proti Rangers. Obrázok: SNS

Goodwin vymenoval nezmenený káder na posledné štyri zápasy Ligového pohára

Reprezentačný stredopoliar Slovenska do 21 rokov Patrik Myslovič bol po 48 hodinách vymenovaný na lavičke náhradníkov.

je bezpečné Zapožičané z MŠK Žilina (Slovensko). 21-ročný hráč zmeškal porážku 2:0 od St Johnstone, pretože jeho pracovné povolenie a víza neboli vybavené včas.

Šéf Aberdeenu Goodwin vymenoval nezmenenú základnú jedenástku z tej, ktorá porazila St Johnstone.

The Reds dostali včasné varovanie o tri minúty neskôr, keď James Tavernier zostal úplne bez označenia na pravej strane.

Mal čas doručiť center na Fashion Sakala, ktorý prekonal Kelle Roos 12-yardovou hlavičkou. Snaha rozbila vzdialenejšiu žrď.

Aberdeen poslal loptu do siete v 15. minúte, keď sa na bránu presadil Bojan Miovski.

Bežal na bránku proti stabilnej obrane Rangers. Z tesného uhla skóroval severomacedónsky reprezentant na výkonnom 10-yardovom odpale.

Gól je vyhlásený v ofsajde.

Bojan Miovski z Aberdeenu vyzerá skľúčene po tom, čo jeho gól nebol uznaný pre ofsajd proti Rangers. Obrázok: SNS

O pár minút Sakala prudko zatočil do pokutového územia.

Miovski ďalej pohrozil, keď nazbieral dlhú loptu v poli, sekol dovnútra a vystrelil domov z 22 yardov.

Rangers pohrozili po polhodine, keď priamy kop Mattyho Kennedyho zasiahol ich obranný múr. Klub Ibrox bol zaplavený protiútokmi, keď sa Aberdeen snažil preskupiť.

O niekoľko minút neskôr slabý zásah Ryana Kenta z 25 yardov dobre zachránil brankár Roos, keď oba tímy naďalej hrozili v temperamentnom stretnutí.

READ  S odštartovaním kvalifikácie WTA Tour sa vracia do Hamburgu

Roos sa opäť presadil v 36. minúte, keď pri bližšej žrdi zblokoval 10-yardovú hlavičku Morelosa.

Anthony Stewart (R) z Aberdeenu a Alfredo Morelos z Rangers v Hampdene. Obrázok: SNS

Bojan Miovski dáva dopredu Aberdeen

Aberdeen išiel dopredu v 42. minúte, keď Mattyho Kennedyho dlhá prihrávka od Leightona Clarksona pretrhla obranu Gersa.

Miovski bol spočiatku pri rozohrávke v ofsajde, ale ukázal skutočnú hernú inteligenciu na stiahnutie.

Bojan Miovski z Aberdeenu skóroval pri výhre 1:0 nad Rangers v semifinále Ligového pohára. Obrázok: SNS

Kennedy vtrhol do šestnástky pred prechodom lopty miovský, Zakončené halfvolejom ľavou nohou z 12 yardov.

Bol to Miovskiho prvý gól od návratu zo zimnej prestávky a šéf Jim Goodwin si zachoval dôveru v útočníka napriek jeho šesťzápasovým gólovým suchotám.

Polčas: Aberdeen 1 Rangers 0

Góly a strely sa dostávajú na titulky, no Hayden Coulson si zaslúži uznanie za skvelý zákrok na Sakalu v 49. minúte.

Sakala priskočil a bol s Coulsonom.

Vypožičaný ľavý obranca Middlesbrough čakal na čas, než sa dostal do zle načasovanej výzvy posledného muža, aby vytlačil Sakalu na 30 yardov.

Rangers opäť udreli v 62. minúte Jack Dostal spätnú prihrávku na 22 yardov od Morelosa.

Obrana ustúpila od výzvy a bývalý kapitán Dons Jack strieľal nízko z 20 yardov.

Jeho jazda sa vychýlila od Liama ​​Scalesa a za Cal Roosom zamierila nesprávne.

Ryan Jack z Rangers zaznamenal remízu 1:1 počas semifinále Ligového pohára proti Aberdeenu. Obrázok: SNS

Aberdeen bol odmietnutý drevom v 72. minúte, keď Clarksonov nízky 22-yardový drive popraskal vzdialenejšiu žrď.

Lopta sa dostala na Kennedyho, ktorý bol v ofsajde šesť yardov, no nedokázal premeniť.

Leighton Clarkson sa počas natáčania zranil a kríval a nahradil ho Connor Barron.

Aberdeen utrpel ďalší úder zranenia v 81. minúte

Po dlhom zdržaní bol stredopoliar uznaný za spôsobilého pokračovať.

Tri minúty po zranení sa počet The Reds znížil na 10 mužov, keď Stewart nerozvážne fauloval Sakalu.

READ  Wimbledon 2022: Denné aktualizácie a výsledky

Plný úväzok: Aberdeen 1 Rangers 1

V 92. minúte sa Tavernierov silný 15-yardový nájazd odrazil od brvna a prinútil Rangers stať sa extra mužom.

Rangers sa ujali vedenia o dve minúty neskôr, keď sa do vedenia dostal striedajúci hráč strecha Side-foot z 10 yardov po stretnutí s nízkym krížom od Scotta Wrighta.

Kemer Roofe (R) z Rangers oslavuje s Jamesom Tavernierom víťazstvo 2:1 proti Aberdeenu. Obrázok: SNS

Plný úväzok (aet): Aberdeen 1 Rangers 2

Aberdeen (4-2-3-1): Rouse 7, McCrory 7, Stewart 6, Scales 7, Coulson 8, Ramadani 7, Shinney 7 (Watkins 118), Kennedy 7, Clarkson 7 (barón 74), Doug 7 (Hayes 62), Miowski 7 (Ramirez 91).

Nepoužití náhradníci: Lewis, Bezuijen, Myslovic, Duncan, Richardson.

Rangers (4-2-3-1): McGregor 7, Tavernier 7, Goldson 7, Davis 6, Baricic 7 (Devín 105), Jack 7, Lundstrom 7 (Wright 91), Sakala 7 (Orfield 105), Tillman 6 (Camara 74), Kent 7, Morefilos 6 (Ruffels 6) 74) (McConn 118)

Nepoužití náhradníci: McLaughlin, King, Lowry.

Rozhodca: Nick Walsh

Diváci: 47 562

Hráč zápasu: Hayden Coulson (Aberdeen)

Už ste predplatiteľom? Prihlásiť sa

[League Cup heartache for Aberdeen, who suffer 2-1 semi-final loss to Rangers after Anthony Stewart sees red]