Svet

Odborníci varujú ľudí pred rastúcim trendom antimikrobiálnej rezistencie

„Vzostup antimikrobiálnej rezistencie je ostrou pripomienkou obmedzení nášho súčasného medicínskeho arzenálu. Má potenciál zmeniť storočie pokroku v zdravotníctve,“ povedal AP Jayaselan Murugayan, vedúci Katedry biologických vied Univerzity SRM.

V prejave na tlačovej konferencii organizovanej na okraji otváracieho ceremoniálu dvojdňovej Medzinárodnej konferencie o antimikrobiálnej rezistencii (ICAFA-2023) v stredu (8. novembra) uviedol, že je potrebné rýchlo konať, aby sa vyvinuli inovatívne stratégie. Podporuje regulačnú spoluprácu a zodpovedné používanie antibiotík s cieľom zabezpečiť bezpečnú a zdravú budúcnosť pre všetkých.

Prorektor univerzity Manoj K. Podľa Arora je cieľom vytvorenia tejto medzinárodnej platformy podpora inovácií a výskumu, ktoré môžu priniesť pozitívnu zmenu v spoločnosti. Dúfal, že podujatie uľahčí plodné diskusie, výskumnú spoluprácu a politické odporúčania na boj proti tejto globálnej zdravotnej kríze.

Pri tejto príležitosti bolo tiež podpísané memorandum o porozumení medzi príslušnými univerzitami SRM University-AP, AMR Insights a NITTE.

Medzi zástupcami, ktorí sa zúčastnili na ustanovujúcom zasadnutí, boli Maarten van Dongen z AMR Insights, Holandsko, Indrani Karunasakar, riaditeľ divízie výskumu a vývoja NITTE, predpokladanej univerzity, R. Prem Kumar, registrátor univerzity SRM, Dean-Research Ranjith Thapa a ďalší. Ďalší významní výskumníci, zdravotníci a tvorcovia politík.

Rečníci, ktorí sa zaoberali antimikrobiálnou rezistenciou ako globálnou hrozbou pre zdravie a rozvoj, zdôraznili potrebu naliehavých multisektorových opatrení na dosiahnutie cieľov trvalo udržateľného rozvoja. Poukázali na to, že zneužívanie a nadmerné používanie antibiotík je hlavnou hnacou silou vo vývoji patogénov odolných voči liekom, uviedli, že ľudia by sa mali zdržať ich nesprávneho používania alebo nadmerného používania.

Toto je prémiový článok dostupný iba našim predplatiteľom. 250+ prémiových článkov na čítanie každý mesiac

Vyčerpali ste limit bezplatných článkov. Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Toto je váš posledný bezplatný článok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close