Veda

Počet prípadov koronavírusu v Utahu stúpa v piatok na 656

V piatok došlo v Utahu k nárastu počtu prípadov koronavírusu so 656 novými infekciami, informovalo ministerstvo zdravotníctva v Utahu.

Nárast však môže súvisieť s oneskorením v hlásení kvôli pondelkovým sviatkom Sviatok práce a utorkovej veternej smršti v severnom Utahu, informovali zdravotnícki predstavitelia.

„Dnešný nárast počtu prípadov je najväčší denný čistý nárast, aký sme zaznamenali od konca júla. Pozeráme sa podrobne na čísla a chceme zopakovať, ako to robíme počas celej tejto reakcie, že jeden deň údajov nemusí nutne znamenať trend, “uviedla v tlačovej správe štátna epidemiologička, doktorka Angela Dunn.

„… Mnoho testovacích miest bolo v pondelok na sviatok práce a v utorok zatvorených kvôli veternej smršti. Je možné, že ľudia, ktorí by boli testovaní v pondelok a utorok, čakali na testovanie až neskôr v týždni, čo vedie k zvýšeniu počtu dnes identifikovaných pozitívnych prípadov. “

Za posledných sedem dní dosiahol Utah v priemere 403 nových pozitívnych výsledkov testov za deň, informovalo ministerstvo zdravotníctva s tým, že je pod priemerom 409 prípadov z predchádzajúceho piatku. Guvernér Gary Herbert uviedol, že chce, aby sa štátny priemer do 1. septembra dostal pod 400 nových prípadov denne, čo bol cieľ, ktorý Utah dosiahol v polovici augusta, minulý týždeň však opäť prekonal.

Počet obetí koronavírusu v Utahu dosiahol v piatok hodnotu 431, pričom od štvrtka je hlásená jedna smrteľná udalosť – muž z okresu Salt Lake County, starší ako 85 rokov, ktorý nebol hospitalizovaný, keď zomrel.

Celkovo bolo v Utahu hospitalizovaných pre COVID-19 3 288 pacientov, čo je od štvrtka 15, čo je nárast.

Celosvetová miera pozitívnych testov v Utahu je podľa údajov UDOH od 25. mája nad 5%.

V piatok bolo hlásených 4 041 nových výsledkov testov, zhruba na rovnakej úrovni ako týždenný priemer 4 013 nových testov denne. Dopyt po testovaní za posledný týždeň klesá a zostáva hlboko pod polovicou júla, keď štát hlásil v priemere viac ako 7 000 nových výsledkov testov denne.

Odkedy sa verejné školy začali otvárať 13. augusta, v školách bolo 34 ohnísk, ktoré postihli 156 pacientov, za posledný deň bolo hlásených päť nových ohnísk a osem nových prípadov.

Od začiatku pandémie bolo 201 pacientov infikovaných v 45 ohniskách školy, s mediánom veku 17 rokov. Deväť z týchto pacientov bolo hospitalizovaných; nikto nezomrel.

Z 56 675 Utahnov, ktorí mali pozitívny test na COVID-19, je 48 021 považovaných za „uzdravených“ – to znamená, že prežili najmenej tri týždne po diagnostikovaní.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close