Hlavné správy

Pohraničné mestá Slovenska zaznamenávajú pokles prisťahovalectva z Maďarska

BRATISLAVA – Tri týždne po tom, čo nová slovenská vláda okamžite zrušila kontroly na hraniciach s Maďarskom, obyvatelia a úradníci zaznamenali prudký pokles nelegálnych migrantov vstupujúcich do pohraničných miest.

Zo záznamov vyplýva, že za prvé tri štvrťroky tohto roka prešlo Slovenskom okolo 40-tisíc migrantov bez dokladov, v roku 2022 to bolo odhadom 5-tisíc.

Znovuzvolený slovenský premiér Robert Fico za jeden z hlavných bodov svojej predvolebnej kampane označil imigráciu bez dokladov a sľúbil, že bude situáciu kontrolovať.

V októbri bol ľavicový líder po štvrtýkrát vymenovaný za premiéra.

Desaťtisíce migrantov a žiadateľov o azyl prekročili v posledných mesiacoch rieku Ibel v nádeji, že získajú pobyt na Slovensku.

Návšteva sa podľa bývalého starostu Sečianok Ištvána Deáka náhle zastavila.

„Asi pred dvoma týždňami to celé takmer zo dňa na deň zmizlo. Mohlo to byť aj vplyvom počasia, pretože hraničnú rieku, maďarskú a slovenskú stranu, oddeľuje Ipe,“ povedal.

Starosta Ipeľského Predostia Viktor Lestianski uviedol, že mnohí obyvatelia situáciu vítajú.

„Očividne sa z toho tešili, pochopiteľne, pretože keď sa v dedine objavili tri skupiny po 30 ľudí denne,​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​ a a,“povedal.- Euronews

READ  UEFA Futsal EURO Daily Preview: Rusko vs Slovensko, Poľsko vs Chorvátsko | Futsalové euro

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close