Hlavné správy

Pohreb zosnulého, pozitívny na COVID-19: Špeciálne opatrenia … Žiadna úprava tela, žiadny otvorený hrudník!

Koronavírus je vysoko nákazlivý vírus, takže vždy, keď je to možné, sa musia dodržiavať prísne bezpečnostné opatrenia. Samotná manipulácia s pozitívnou obeťou COVID-19 nie je výnimkou. Zaujímal nás postup pri pochovaní človeka, ktorý tejto infekcii podľahol.

Zdroj: archív TS

Telo musí byť uložené vo vreciach

“Pohrebná služba musí najskôr vedieť, či príbuzní zosnulého boli v kontakte s pacientom, aby posádka pohrebnej služby nebola infikovaná. Patologické vrecká,” Povedal nám Tomáš Stríž, syn Ladislava Stríža, člena predstavenstva Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb.

Pohreb zosnulého pozitívny o

Zdroj: archív TS

Telo pozitívneho zosnulého je umiestnené priamo do dvoch patologických vakov a zakaždým, keď je tento vak dezinfikovaný. Potom sa uloží iba do výsledného hrudníka. „V takom prípade sa zosnulý neoblečie alebo neukáže,“ prezradil Stríž. Rodina a blízki príbuzní sa však môžu so zosnulým rozlúčiť aj napriek koronavírusom, hoci hrudník na pohrebe musí byť uzavretý.

Keď to uvidíte na vlastné oči, uvedomíte si vážnosť situácie

“Počet ľudí, ktorí sa môžu zúčastniť na poslednej rozlúčke, je dnes minimálny. Od 23. októbra sa môžu zúčastniť iba členovia rodiny. Konkrétny počet si určuje každá správa cintorína sama. Rozdiel je tiež v tom, či sa pohreb koná nad hrob alebo pri obrade. áno, “ Stříž sa priblížil s tým, že je zakázaný akýkoľvek kontakt medzi smútiacimi, sústrasť a dokonca aj svätená voda.

Pohreb zosnulého pozitívny o

Zdroj: archív TS

Na záver nás zaujímalo, či majú Strížovci už osobné skúsenosti s pochovaním pozitívne testovaného zosnulého. “Bohužiaľ, áno. Keď to uvidíte na vlastné oči, uvedomíte si vážnosť situácie. Že to nie je v skutočnosti iba ľahký vírus, ale niektorí ľudia za to môžu zaplatiť svojimi životmi,” dodal Tomáš Stríž.

READ  K rastu zamestnanosti v USA došlo v septembri

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close