Portugalsko 3 Bosna a Hercegovina 0 – To najlepšie

Bruno Fernandes strelil neskorší gól, keď Portugalsko v sobotu vyhralo nad Bosnou a Hercegovinou 3:0, aby si udržalo perfektný rekord v kvalifikácii na Euro 2024.

Bernardo Silva otvoril skóre tesne pred polčasom na Estadio da Luz v Lisabone a hviezda Manchestru United Fernandez pridala druhý s 13 minútami zostávajúcimi.

Potom strelil svoj druhý a Portugalsko tretí v nadstavenom čase a Portugalsko teraz strelilo 13 gólov a ani jeden neinkasovalo, keď vyhralo svoje úvodné tri zápasy v skupine J.

Výsledkom je, že sú na čele šesťčlennej skupiny, dva body pred Slovenskom a päť pred Luxemburskom, pričom dva najlepšie tímy postúpia do budúcoročného finále v Nemecku.

Portugalsko Roberta Martineza navštívi Island v utorok, keď ďalšie víťazstvo posunie víťazov Eura 2016 o krok bližšie ku kvalifikácii.

„Náš postoj ako tímu bol fantastický, ale bojovali sme viac s duševnou únavou ako s čímkoľvek fyzickým,“ povedal Martinez, ktorý nebol úplne spokojný s displejom.

„Hrali sme viac srdcom ako hlavou. Stále potrebujeme naplno rozvinúť náš potenciál.“

Cristiano Ronaldo si navliekol kapitánsku pásku a odohral celých 90 minút, keď 38-ročný rekordér v medzinárodných vystúpeniach mužov vyhral svoj 199. reprezentačný zápas.

Útočník, ktorý teraz hrá za Al Nasser v Saudskej Arábii, však nedokázal pridať k svojmu kontu 122 medzinárodných gólov – v polovici prvého polčasu našiel sieť hlavičkou, ktorá bola znemožnená ofsajdovou zástavkou.

„Oddanosť Cristiana Ronalda pre národný tím je príkladná,“ povedal Martinez.

„Je to jedinečný hráč vo svetovom futbale a v našej šatni je veľmi dôležitý.“

Silva, ktorý pomohol Manchestru City vyhrať Ligu majstrov minulý víkend, otvoril skóre minútu pred prestávkou a prvýkrát skompletizoval skóre po tom, čo ho Ronaldo a Fernandez nastavili.

Bosna, ktorej útok viedol 37-ročný Edin Dzeko, nedokázala nájsť vyrovnanie a Portugalsko opäť udrelo v 77. minúte Fernandezovou neoznačenou hlavičkou po centri Rubena Nevesa.

READ  12 futbalových pocitov na YouTube, ktoré v skutočnom živote zlyhali

Fernandez následne spečatil víťazstvo Portugalska, keď na hranici šestnástky ovládol hruď.