šport

Postaviť Simona Nemca cez Shana Wrighta vyzerá o rok neskôr celkom dobre

New Jersey Devils urobili na drafte NHL v roku 2022 ťažké rozhodnutie. Hoci si mnohí mysleli, že vezmú veľkého krídelníka Juraja Slafkowského, rýchlo sa ukázalo, že takúto možnosť mať nebudú. S prvým výberom Montreal Canadiens zobrali slovenského krídelníka, aby nahradil Shanea Wrighta, ktorý bol kedysi konsenzuálnym číslom jedna na pozícii centra (trochu potrebná pozícia v Montreale). Devils boli na hodinách a ich predpokladaný výber (ktovie, ako to v skutočnosti funguje) bol mimo hracej plochy.

Bolo nám jasné, že si myslíme, že Shane Wright by mal byť vybraný. Áno, Devils hrajú centrum Jake Hughes a Nico Hisier. To sťažilo výber, ale my sme veľmi za to, aby bol k dispozícii najlepší hráč bez ohľadu na to, kde sú výbery.

O rok neskôr sa výber diablov obrancu Simona Nemca pred Wrightom javí ako správne rozhodnutie. Nemec okamžite prišiel do Ameriky a celú sezónu strávil v tíme Utica Comets. Určite tam boli nejaké rastové bolesti, ale celkovo to bola pozitívna skúsenosť. V období pred play off sa Nemec ukázal ako jeden z najlepších hráčov tímu. Určite vyzerá ako veľmi talentovaný hráč.

Medzitým Wright minulú sezónu odskočil po celej Hawkeyeovej formácii. Hral v NHL, AHL a CHL. V tejto sezóne dostane Seattle Kraken výnimku, aby sa zabezpečilo, že bude môcť hrať za svoju pobočku AHL, Coachella Valley Firebirds. Zdá sa zvláštne, že by sa takto snažili, ale Wright ešte nie je pripravený na NHL.

Ak by Devils obsadili Wrighta celkovo na druhom mieste, čakali by, že okamžite zasiahne. Bez ohľadu na rodokmeň nie sú na mieste žiadni diabli, ktorí môžu čakať na príležitosť. Vidíme to pri celkovom siedmom výbere Alexa Holtza v roku 2020. Diabli nedali dopustiť na postup na ľade NHL. Musí na to prísť, inak bude hrať v Utici. To isté sa deje vo Wright v Seattli.

READ  Kanada 0:2 Uruguaj: Uruguaj porazil Kanadu

Nemec je defenzívny hráč, takže jeho trasa je meraná inak. V tejto sezóne sa nevyhnutne nedostane na súpisku diablov, ale veľmi dobre by mohol. Aj keby Devils vymenili za Collina Millera namiesto Damona Seversona, Niemech dostane každú príležitosť dokázať, že je skvelou voľbou pre obrancu tretej línie.

V nasledujúcej sezóne sa to môže tentoraz ľahko zmeniť, no zatiaľ sa Diabli rozhodli správne. Ak vezmú Wrighta, ktorý hrá na rovnakej prémiovej pozícii ako dvaja najlepší hráči tímu, mal by byť solídny. To je momentálne ďaleko od jeho reality a Devils sú s Nemcom v pohode.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close