Svet

Priaznivca Trumpa videná v klobúku s rohatou kožušinou na Kapitole

USA Úrady ohlásili nové zatknutie a obžaloby v súvislosti s násilným vniknutím na Kapitol, ktorého obraz sa šíril po celom svete vrátane muža tetovaného na rohatej prilbe.

Muž, tiež známy ako Jack Angeli, Jacob Anthony Chansley a dvaja ďalší, jeden z nich je novozvolený štátny úradník zo Západnej Virgínie, bol v súvislosti s násilím obžalovaný pred federálnym súdom, informovala americká prokuratúra pre tento okres. Kolumbia.

Chansley bol obvinený z „vedomého vstupu alebo pobytu v akejkoľvek zakázanej budove alebo areálu bez zákonného oprávnenia a z násilného vstupu a výtržníctva na pôde Kapitolu“.

Správa tvrdí, že pán Chansley nosil dlhé oštep s Američanom, ktorý „vošiel do budovy Kapitolu oblečený v rohoch, bol videný v médiách s Piercovou prilbou, červenou, bielou a modrou farbou na tvári, košeľou a nepremokavými nohavicami“. K nej je priviazaná vlajka.

Podobnosť so spevákom Chansleyho Jayom Caveom spôsobila globálny rozruch na sociálnych sieťach, čo viedlo Jamiroquai Front k vydaniu vyhlásenia, v ktorom objasňuje, že v čase, keď protrumpovský dav zaútočil na Kapitol, nebol v blízkosti Washingtonu.

Chansley sa označuje za „digitálneho vojaka“ krajne pravicovej konšpiračnej teórie QAnon, ktorý tvrdí, že Donald Trump vedie skrytú vojnu proti globálnemu liberálnemu uctievaniu satanských pedofilov.

Pán. , 2021. “

V posledných mesiacoch ho viackrát videli na pro-Trumpových udalostiach vo Phoenixe, ktorý mal na sebe svoj jedinečný vankúš.

Derrick Evans (35), nedávno zvolený člen domu delegátov v Západnej Virgínii, a Adam Johnson (36) z Floridy.


Americký viceprezident Mike Pence sa zúčastní inaugurácie v Bidene – správy


Mnoho z narušiteľov si uľahčilo svoju identitu. Pán Evans bol videný na videu streamovanom naživo na svojej stránke na Facebooku, podľa amerického prokurátora, keď prechádzal cez vchod do Kapitolu, kričal: „Sme tu, sme tu!

Pán Evans včera predložil guvernérovi štátu rezignáciu po výzvach kolegov, že podáva demisiu.

READ  India a Čína dokončujú prepustenie svojich jednotiek na himalájskych hraniciach

„Beriem na seba plnú zodpovednosť za svoje činy a hlboko ľutujem každé zranenie, bolesť alebo zahanbenie, ktoré som mohol spôsobiť svojej rodine, priateľom, členom a kolegom zo Západných Virginian,“ uviedol Evans vo vyhlásení miestnych médií.

„Dúfam, že to pomôže (moja rezignácia) naštartovať proces liečenia, aby sme sa všetci mohli posunúť vpred a spojiť sa ako„ národ pod Bohom “.“

Pán Johnson bol videný s úsmevom na široko šírených fotografiách, keď viedol prednášku domácej hovorkyne Nancy Pelosiovej prostredníctvom Capitol Rotunda.

Polícia ho identifikovala ako súčasť fotografie zverejnenej na účte na sociálnej sieti s užívateľským menom „Adam Johnson“, na ktorej je podozrivý na Capitol Hallway.

Lektorka bola o deň neskôr vysadená na chodník.

Vidno niekoho, kto je označený ako Adam Johnson, a nesie prednášku rečníka

Ďalších 15 osôb bolo obvinených z držania bômb v súvislosti s výbuchom, informovala v piatok justícia.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close