Rangers sa tešia z tesnej výhody Ligy majstrov

Rangers zvíťazili nad švajčiarskym Servette 2:1 v prvom zápase svojej záverečnej kvalifikácie na ihrisku Ibrox.

Rangers aspoň trochu vymazali bolesť zo svojho posledného kontinentálneho snaženia, hoci Švajčiari sú miernymi favoritmi na postup do play-off, keď sa tieto dve strany stretnú budúci utorok v druhom zápase.

Po dosiahnutí skupinovej fázy 2022/23 utrpeli porážky doma aj vonku s Liverpoolom, Neapolom a Ajaxom.

Po tom, čo cez víkend prehrali svoj úvodný zápas škótskej Premiership 1:0 s neohláseným Kilmarnockom, viedli v utorok na ihrisku Servet 2:0 po 15 minútach.

Kapitán James Tavernier strelil penaltu v šiestej minúte, predtým ako útočník Cereal Tesers vsietil svoj prvý gól Rangers o osem minút neskôr druhým.

Tesne pred polčasom však útočník Servette Chris Bedia znížil z pokutového kopu po tom, čo VAR zasiahol pri strele Deseresa.

David Toolin z tímu Servette, ktorý inkasoval penaltu za faul na Todda Cantwella, bol vylúčený v 59. minúte za druhú z dvoch žltých kariet.

O tridsať rokov neskôr sa prvýkrát a jediný raz stali majstrami Európy, Marseille prehralo na Panathinaikose 1:0.

Brazílčan Bernard skóroval v 83. minúte po prihrávke Ioannisa Papadimitroua.

Francúzsky tím sa zredukoval na 10 mužov po červenej karte v 65. minúte pre Geoffreyho Kondokbiu, jednu z troch letných posil v stredu spolu s Pierre-Emerickom Aubameyangom a Ismailou Sar.

„Boli sme za očakávaniami, najmä v útoku,“ povedal tréner Marseille Marcelino.

„Tak ako to je, stále staviame a mali sme veľmi málo času na prácu. To nie je ospravedlnenie, ale je to pravda.“

Dodal: „Teraz je ťažšie sa kvalifikovať ako predtým, ale stále som si istý.“

V ostatnom zápase večera si izraelský Maccabi Haifa zabezpečil výhru 2:1 nad Sloanom Bratislava na Slovensku.

READ  Predaj TikToku sa môže dotknúť aj tých, ktorí aplikáciu nikdy nepoužili - Denník E.

Všetky tri góly padli v prvých 15 minútach a víťaza ukoristila Dia Sabia po tom, čo v piatej minúte vyradil haitský reprezentant Franti Pierrot izraelský otvárač Juraj Guka.

V utorok KI Klaksvik z Faerských ostrovov zdolal nórske Molde 2:1 pri hľadaní nepravdepodobného miesta v skupinovej fáze.

Faerský šampión zaostával po góle bývalého mladíka Manchestru United Magnusa Wolffa Ekrema v Torshavne predtým, ako Arni Frederiksberg dvakrát skóroval, aby videl postup Klaxviku do budúcotýždňovej odvety.

Claksvik, mesto s iba 5000 obyvateľmi, sa stalo prvým faerským klubom, ktorý sa dostal do skupinovej fázy európskej súťaže.

Minulý týždeň v 2. kole zdolali švédskeho majstra BK Haken po penaltách a zabezpečili si tak aspoň miestenku do Conference League.

Bývalý európsky šampión PSV Eindhoven vyzeral byť pripravený postúpiť do play-off po tom, čo zdolal rakúsky Sturm Cross 4:1, aby pokračoval vo svojom dobrom štarte pod vedením nového trénera Petra Bosza.

Braga porazila srbskú Baka Topolu 3:0 a Galatasaray vyhral nad Olimpijou Ľubľana rovnakým skóre.

Poľský Rakow Czestochowa zdolal cyperský Aris Limassol 2:1, FC Kodaň remizoval so Spartou Praha 0:0.

UEFA odložila utorňajší zápas medzi AEK Atény a Dinamom Záhreb po tom, ako počas bitky pri Aténach medzi fanúšikmi zápasu bodol grécky priaznivec.