Ekonomika

Rast stavebnej produkcie na Slovensku sa vo februári zmiernil

regiónu dnes

Piatok 14. apríla 2023, 10:05

Stavebná produkcia Slovenska vzrástla vo februári medziročne o 9,2 %, čo je prudký pokles z 5-ročného rastu 15,4 % v predchádzajúcom mesiaci, uviedol v stredajšej správe Štatistický úrad SR (SÚSR).

Domáca produkcia klesla (10 % vs. 19,9 % v januári), ovplyvnená najmä novou výstavbou (13,9 %) a opravami a údržbou (3,4 %).

Stavebníctvo v zahraničí sa medzitým zotavilo (2,2 % vs. -15,5 %).

Na sezónne upravenej mesačnej báze stavebná produkcia vo februári vzrástla o 0,8 %, čím sa zmiernila z 3,2 % rastu v predchádzajúcom mesiaci.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického priemyslu hodného tohto mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Kliknite na naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

READ  Priemyselná produkcia Slovenska v septembri klesá

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close