Hlavné správy

Slováci sa ponáhľajú do Maďarska po lacný plyn, keďže éra „benzínovej turistiky“ sa končí – EURACTIV.com

Motoristi zo susedného Slovenska prekročili hranice po tom, čo vláda v Budapešti oznámila, že benzín na čerpacích staniciach v krajine za najvyššie ceny budú môcť nakupovať len autá s maďarskou licenciou. Majitelia čerpacích staníc medzitým varovali, že toto pravidlo bude ťažké presadiť.

Maďarská vláda v piatok (27. mája) oznámila, že len autá s maďarskými poznávacími značkami budú môcť tankovať benzín alebo naftu s limitom 1,22 eura (480 HUF) za liter.Deluxe Nahlásené.

V príkaze vydanom vo štvrtok o 23:59 exekutíva objasnila, že motoristi a Maďari z krajín, kde sú ceny benzínu obmedzené, si tam môžu kúpiť benzín a stále ťažiť zo zmrazenia cien v Maďarsku. Tým sa rozšíri maďarské cenové rozpätie pre motoristov so srbskými a slovinskými poznávacími značkami.

Prezident Asociácie nezávislých čerpacích staníc Gabor Egri krátko po vyhlásení uviedol, že rozhodnutie vlády je „nemožné a nemožné“. HVG.hu Nahlásené.

Vedúci kancelárie predsedu vlády Andal Rogan vo štvrtok medzitým povedal, že očakáva, že o nových pravidlách prebehne „diskusia s EÚ“. Portfolio.hu.

Pol hodiny pred polnocou sa na viacerých čerpacích staniciach pozdĺž hraníc s Deluxom v Maďarsku zoradili autá so slovenskými tabuľkami na benzín. Nahlásené.

READ  Slovensko pošle 200 000 výstrelov Kovid-19 do Dánska napadnutého Omigronom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close