Hlavné správy

Slovensko, Estónsko a Taliansko sa kvalifikujú na Majstrovstvá sveta v curlingu invalidných vozíkov 2024

Po medailových hrách na majstrovstvách sveta v curlingu invalidných vozíkov B vo fínskej Loji sa dokončilo pole majstrovstiev sveta v curlingu invalidných vozíkov 2024. Tri medaily – Slovensko, ktoré vo finále vyhralo zlato proti Estónsku, a Taliansko, ktoré porazilo Poľsko o bronz – si zaistili miesto na majstrovstvách sveta v kórejskom Gangneungu od 2. do 9. marca 2024.

Slovensko sa v semifinále stretlo s Talianskom a porazilo ho 7:2, aby sa kvalifikovalo do finále o zlatú medailu, zatiaľ čo Estónsko vo svojom semifinále zdolalo Poľsko 9:2.

Semifinále medzi Slovenskom a Talianskom © Helen Koskinen

V zápase o zlato Estónsko otvorilo dvoma bodmi a po štyroch endoch viedlo 3:2. Silný druhý polčas však Slovensku pomohol skórovať 4 body v spodnej časti siedmeho polčasu, čo viedlo k víťazstvu Slovenska 8:4.

Tím Slovenska © WCF / Helen Koskinen

Taliansko viedlo v zápase o bronz 4:0 v dvoch endoch. Poľsko odpovedalo tromi ku trom, ale trikrát to vrátilo Talianom, čím po štyroch endoch viedlo 7:3. Poľsko malo silný siedmy koniec, kde ukradlo tri body a stiahlo rozdiel 8:7 v prospech Talianska. Vo finále Taliansko získalo bod a zvíťazilo 9:7, čím si zabezpečilo miesto na majstrovstvách sveta a bronzovú medailu.

Výsledok zápasu o zlatú medailu: Slovensko 8-4 Estónsko
Výsledok zápasu o bronz: Taliansko 9-7 Poľsko

Medailové tímy:

Zlato (SR): Peter Zaťko, tretí Radoslav Turiz, druhý Dušan Pitoňáč, vedúca Monika Kungelová, náhradník Adrian Turzek, podporuje a trénuje Danila Matulová.

Striebro (Estónsko): Preskočila druhá hádzačka kameňov Ain Villa, štvrtá Katlin Rydebachová, tretia Mait Matasová, Andre Koitme, podporovaná náhradníčkou Signe Falkenbergovou a trénerom Alexander Andre.

Bronz (Taliansko): Trénuje Egidio Marches, tretí Fabrizio Pich, druhý Matteo Ronzani, vedúca Orietta Berto, striedajú Angela Menardi a Roberto Maino.

Kompletné výsledky šampionátu nájdete tu.

Spojte sa so Svetovou curlingovou federáciou pred majstrovstvami sveta v curlingu invalidných vozíkov B 2023 Twitter, Instagram, Facebook A Weibo a #WWhBCC2023 vyhľadaním hashtagov #curling

READ  Vo voľbách na Slovensku zvíťazil populista priateľský k Rusku, ktorý mohol stiahnuť podporu Ukrajine

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close