Zábava

Slovensko, Poľsko, Taliansko pomáhajú Česku bojovať s lesnými požiarmi

Praha 27. júla (SocialNews.XYZ) Slovensko, Poľsko a Taliansko ponúkli, že do Českej republiky vyšlú hasičské lietadlo na pomoc pri likvidácii rozsiahleho lesného požiaru v národnom parku.

S požiarom v Národnom parku České Švajčiarsko pri meste Hrensko momentálne bojuje 410 hasičov z 83 jednotiek, informoval v utorok Hasičský záchranný zbor (HZS ČR). Na mieste asistujú aj štyri vrtuľníky a dve lietadlá.

„V rámci mechanizmu civilnej ochrany EÚ sme požiadali o tri kanadské lietadlá a dva vrtuľníky na zvládnutie lesného požiaru v Hrensku. Poľsko poskytlo jeden vrtuľník,“ uviedli na Twitteri hasičské záchranné služby, pričom reagovali aj Slovensko a Taliansko. našu žiadosť o leteckú pomoc pri hasení požiarov.“

Lesný požiar, ktorý vypukol v nedeľu, sa pre veterné počasie začal šíriť v pondelok a prekročil dokonca aj hranice krajiny s Nemeckom. Podľa správ miestnych médií to zatiaľ zasiahlo takmer 30 hektárov parku.

Miestni obyvatelia a turisti boli evakuovaní. Tlačová agentúra Xinhua uviedla, že nedošlo k žiadnym obetiam.

Český premiér Petr Fiala, ktorý park v utorok navštívil, povedal: „Ohne horia v ťažko dostupnom teréne a použitie leteckej techniky je veľmi efektívne.“

„Obrátili sme sa teda na ďalšie krajiny so žiadosťami o hasičské vrtuľníky a lietadlá na zvládnutie požiarov. Ďakujeme Slovensku, Poľsku a Taliansku, ktoré už prisľúbili pomoc,“ napísal na Twitteri.

Generálny riaditeľ HZS ČR Vladimír Vlček pre ČTK povedal, že kedy požiar skončí, nie je možné predpovedať, závisí to od počasia, najmä od sily a smeru vetra.

„Úplná likvidácia požiaru môže trvať niekoľko dní,“ dodal.

Zdroj: IANS

Slovensko, Poľsko, Taliansko pomáhajú Česku bojovať s lesnými požiarmi

O Kobe

Kobi Atusumilli je programátor. Je redaktorom SocialNews.XYZ a prezidentom AGK Fire Inc.

READ  Kyjevom otriasli masívne bombové útoky; Lety utečencov z Ukrajiny presiahli 1 milión za jediný týždeň

Rád navrhuje webové stránky, vyvíja mobilné aplikácie a publikuje spravodajské články o aktuálnom dianí z rôznych renomovaných spravodajských zdrojov.

Pri písaní rád píše o súčasnej svetovej politike a indických filmoch. Medzi jeho budúce plány patrí urobiť zo SocialNews.XYZ spravodajský web bez zaujatosti alebo úsudku.

Môžete ho kontaktovať na adrese [email protected]

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close