Hlavné správy

Stavebná produkcia Slovenska v septembri vyskočila

regiónu dnes

Streda 15. novembra 2023, 10:10

Stavebná produkcia Slovenska v septembri vzrástla o 6 % zo 4 % v predchádzajúcom mesiaci, ukázali v pondelok údaje Štatistického úradu SR (SÚSR) so sídlom v Bratislave.

Domáca produkcia rástla už piaty mesiac po sebe (5,3 % vs. 5,4 % v auguste), čo je najväčší rast od februára, keď sa zvýšila nová výstavba (8,9 %) a inžinierska výstavba (19,5 %).

Stavebníctvo v zahraničí zároveň opäť vzrástlo (11,2 % vs. -7 %) po poklese v troch po sebe nasledujúcich obdobiach.

Na sezónne očistenej mesačnej báze stavebná produkcia vzrástla o 2,4 %.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického priemyslu hodného tohto mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

READ  Očarujúce európske mesto, ktoré vám dopraje luxus a šarm, no za výhodnú cenu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close