Svetová rekapitulácia mužov: Kanada 5, Slovensko 1

Thambir, Fínsko – Kanadský národný tím mužov Striebornú medailu z majstrovstiev sveta 2022 IIHF si privezie domov po tom, čo v nedeľu vypadol s Fínskom 4:3 v predĺženom trileri o Zlatú medailu.

Po prvej bezgólovej tretine Dylan Cosens (White Horse, YT / Buffalo, NHL) Keď prelomil patovú situáciu v presilovej hre v druhej tretine, raz porazil fínskeho zlatého medailistu Juiho Olginoru – prvý gól, ktorý Fínsko v zápase povolilo na penalty. Toto vedenie vydržalo až do úvodných minút tretej tretiny, pričom Michael Granland strelil po sebe idúce góly v presilovej hre, potom zdôraznil hostí a Joel zvýšil vedenie na 3:1 s armádou 5:56.

Zostávajú menej ako tri minúty a kanadský web je prázdny, Sock White Cloud (Brandon, Mann / Vegas, NHL) Priviedol Kanadu do jedného celku a Max Comtois (Longueuil, Que./Anaheim, NHL) Vyrovnal na 1:24 a poslal zápas do predĺženia. Matthew Parcel (Coquitlam, BC / New York Islanders, NHL) Zaznamenal prvú pomoc pri všetkých troch kanadských cieľoch a prispel k zvýšeniu re-entry.

Zachary Manninen ukončil zápas v predĺžení 6:42, Kanada si vybojovala 16. striebro a 51. medailu na MS.

„Skutočnosť, že sme sa dokázali vrátiť v dvoch veľkých zápasoch, ukazuje, aký charakter má tento tím. Nikdy sme sa nevzdali, verili sme si, očividne je ťažké dostať sa tak nízko ako my, “povedal kapitán. Thomas Chabot (Saint-Marie-de-Beauce, Que./Ottawa, NHL). „Fínsku vďačíme za veľa, pretože je to skvelý tím. Hrajú spolu dobre a to je veľký dôvod, prečo dnes hrajú proti nám.“

Chris Tridger (Winnipeg, Mann / Seattle, NHL) Pred odchodom zo zápasu na začiatku tretej tretiny pre zranenie zastavil 16 striel a exceloval v kanadských góloch. Matt Tomkins (Sherwood Park, Alta / Frolunda HC, SHL) Predstavil svoje majstrovstvá sveta IIHF v reliéfe Tritzera, urobil 11 zákrokov.

Kompletné zhrnutie hry nájdete tu HockeyCanada.ca.

Po zápase o zlato, Pierre-Luke Dubois (Saint-Agade-des-Montes, Q. / Winnipeg, NHL) Pomenovaný Media All-Star Team.

„Je frustrujúce stratiť čas navyše, keď máte nedostatok. Pracujete tak tvrdo vo všetkých súťažiach, je ťažké dostať sa blízko k víťazstvu,“ povedal Dubois. „Chcem vyhrať, preto som chcel reprezentovať Kanadu. Bolo mi cťou reprezentovať vašu krajinu a tento tím bol neuveriteľný. Dali sme všetko, čo sme mali, čelili sme vzostupom a pádom, ale držali sme sa toho a boli sme veľmi blízko k získaniu zlata domov.

„V tomto hokejovom klube sme mali veľkú kvalitu. Dve skvelé hry [against Sweden and Finland] Prehrávali sme o dva góly a v záverečných dvoch minútach sme mohli vyrovnať,“ povedal hlavný tréner. Claude Julian (Orleans, Ont.). „Ukazuje to, aký tím sme mali. Som hrdý na našich spoluhráčov, ktorí sem prišli reprezentovať Kanadu, a som hrdý na to, ako tvrdo hrali vo všetkých zápasoch.“

Kanada skončila v A-skupine na treťom mieste, keď porazila Nemecko, Taliansko, Slovensko, Kazachstan a Francúzsko. Miestenku v zápase o zlato zaznamenalo štvrťfinále 4:3 po predĺžení nad Švédskom a v semifinále dramatickým víťazstvom 6:1 nad Sekiou.

Od roku 1931 získala Kanada na majstrovstvách sveta 28 zlatých medailí, z toho 16 strieborných a sedem bronzových.

Pre viac informácií o Hockey Canada a Národnom mužskom tíme Kanady navštívte HockeyCanada.ca alebo nás sledujte na sociálnych sieťach Facebook, Twitter A Instagram.