Sydney FC vyhralo právo na vychvaľovanie nad 10-členným Macarthurom z Yorku

SYDNEY, Austrália – Dwight York utrpel svoju prvú súťažnú prehru vo vedení, keď si Sydney FC upokojilo nervy na začiatku sezóny víťazstvom 3:2 v A-League Men (ALM) nad miestnym rivalom Macarthur FC na Campbelltown Stadium.

Obe strany si v úvodných výmenách vymenili seno, po nich nasledoval Patrick Wood Robert Mack Sydney minul penaltu v 14. minúte predtým, ako býci o dve minúty skôr stiahli jednu loptu z priameho kopu Matta Millera.

– Streamujte na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, MLS a ďalšie (USA)

Hostia to však dokázali udržať, pretože Jonathan Aspropotamidis videl červenú v 37. minúte a Mack sa chvíľu pred polčasom ujal vedenia.

Adrian Segesic dal svojmu tímu vedenie 3:1 v 83. minúte predtým, ako Anthony Carter v 87. minúte zasiahol žrď.

skok: Hodnotenie hráčov | Najlepší/najhorší interpreti | Najdôležitejšie a pozoruhodné momenty | Uverejniť ponuky zápasov | Kľúčové štatistiky | Pripravované zariadenia

Rýchla reakcia

1. Mac a Lolly robia vlny

Sydney vstúpilo do štvrtého zápasu ako tím s najväčším počtom gólov v súťaži a Bulls ako druhý najpevnejší v obrane, čo znamená, že niečo muselo dať. Červená karta udelená Aspropotamitisovi nevyhnutne spochybnila dlhú cestu a prinajmenšom na jednu noc to bol prvý, kto si vybojoval víťazstvo.

Ukázalo sa, že hlavnou témou bola hra krídelníkov Macka a Joea Lolleyho, ktorí posunuli alfu a omegu Sydney dopredu, pričom Slovák chytil svoj tretí gól v štyroch zápasoch – zaostával za útočníkom Melbourne City a Socceroo. Jamie McLaren V pretekoch Zlatá kopačka. Pozitivita dua v držaní lopty a góle vyzerá ako vagón, ktorý ich strana vyvezie k akémukoľvek úspechu.

Obaja zdôraznili, že je dôležité hrať v tejto sezóne vo svojom novom vzhľade, ľahkosť, s akou obaja prešli do života v Austrálii, bude pre trénera Steva Corrigu upokojujúca, najmä preto, že bude mať pravdepodobne nejaké bolesti hlavy. Kto s nimi bude partnerom v najbližších týždňoch. Po zranení Adama Le Fondreho má Wood vzácny štart na špici oštepu v Sydney a pýta sa, či je on alebo Angličan v 4-3-3 najvhodnejší.

Yorke, porazený svojim tímovým kolegom v tíme Sydney, ktorý vyhral šampionát v roku 2005, bude v najbližších dňoch čeliť rébusu. Nútený po prvý raz v trénerskej kariére vysporiadať sa so sklamaním z prehry (prehra s Barcelonou v exhibičnom zápase pri kormidle A-League All-Stars), ako sa 50-ročný bývalý útočník Man United učí od poraziť, upraviť a vybrať si stranu z plátna je kľúčové.

READ  Tour de France 2020: Výkony Petra Sagana sú znakom doby, ale stále má dobrú šancu na zelený dres, hovorí Ralph Denk

2. VAR opäť zaostrený

Čokoľvek robí, zdá sa, že ALM nemôže uniknúť nejakému arbitrážnemu sporu. Tretíkrát v toľkých hrách ALM v ten deň zasiahol VAR, aby zlepšil klírens v sobotňajšom večernom zápase; Aspropodamitis bol vylúčený po tom, čo obranca Macarthur zlyhal pri pokuse o uvoľnenie a uprel Woodovi jasnú príležitosť na strelenie gólu.

Vzhľadom na to, aký neškodný bol počiatočný kontakt a ako ďaleko bol útočník Sydney od bránky v čase incidentu, sa to nepáčilo nikomu, kto nebol fanúšikom Sky Blue.

Tabuľka A-League mužov | Pripravované zariadenia

Skoršie v polčase bolo Sydney opäť na dobrej strane kontroverzného zápasu, keď Mack zahral 1-2 s Anthonym Caceresom po zrážke s Millerom v pokutovom území a napriek jeho pochybnej povahe dostal pokutový kop od VAR. . Výsledkom bol úvodný Woodov gól.

Je poľutovaniahodné, ako sa A-Leaks rozhodli zverejniť zvuk rozhovoru medzi úradníkmi počas týchto konzultácií. Len komunikácia a edukácia o tom, prečo sa tieto rozhodnutia robia, bráni ďalšiemu odcudzeniu fanúšikov.

3. Dôsledky majstrovstiev sveta Arzaniho

Do oznámenia zostavy Grahama Arnolda Socceroos pre majstrovstvá sveta 8. novembra zostáva už len jedno kolo ALM, takže stávky spojené so sobotňajším večerným zápasom – ako aj s každým ďalším zápasom v celej krajine – boli obrovské.

Pre Bulls je to väčšinou materiál Daniel Arzani. Hviezdny obrat Jasona Cummingsa pri výhre Mariners nad Western United z predchádzajúceho dňa, ako aj pôsobivý portrét od Karanga Kwolla z lavičky, vyvolali tlak na krídelníka, aby na oplátku podpísal zmluvu. .

Ale rovnako ako týždeň predtým proti Western United, 23-ročný hráč nedokázal prevziať hru s úlomkami krku. Jeho výkon opäť nebol katastrofálny – pri lopte pritiahol viacero obrancov, predviedol niekoľko ostro vyzerajúcich štandardiek, ukázal ochotu vziať svojho muža späť – ale chýbal mu charakteristický moment, ktorý by vyžadoval pozornosť. Tréner futbalistov Socceroos.

Hodnotenie hráčov

MacArthur: Curto 8, Vujica 5, Aspropotamidis 4, Uskog 6, Miller 7, Skodatis 5, Arzani 6, De Silva 6, Backus 6, Noone 6, Rose 6

Sydney FC: Redmayne 6, Caballo 7, Kurd 6, Donachie 6, Grant 6, Caceres 7, Bratton 6, Yasbek 5, Mach 8, Wood 7, Lowley 7

Najlepší a najhorší interpreti

Najlepší: Robert Mack

Slovenský reprezentant sa vo svojich štyroch zápasoch v Austrálii rýchlo etabloval ako najdôležitejší útočný hráč Harboursiders. A po ďalšom silnom výkone proti Bulls sa on a jeho krídelník Lolley mohli stať kandidátmi na medailu Johnnyho Warrena.

Najhorší: Jonathan Aspropotamidis

Pozícia sa zmení, ak bude zrušená jeho červená karta, podobne ako minulý týždeň Hiroshi Ibuzuki z Adelaide United, ale vylúčenie obrancu nepochybne pomohlo zmeniť hru. Ak jeho prvotný pokus o kontrolu lopty nevyšiel a neotvoril dvere Woodovi, aj tak to bolo zbytočné.

Najdôležitejšie a pozoruhodné momenty

Wood rýchlo odpovedal na penaltový zákrok Philipa Curta, aby sa Sydney dostala do vedenia.

Aspropotamitída bola kontroverzne nájdená červená.

Mack potom porazil Sydney 2:1.

Po zápase: Čo povedali manažéri, hráči

NETWORK TEN WATCH Červená karta Aspropotamitis legendy FC Sydney Alexa Broskyho: „Momentálne nie je niečo v poriadku s VAR. Môžete pochopiť, že sa rozhodca pomýlil, ale tu má Patrick Wood 30 minút do konca a ešte nemá loptu pod kontrolou – stane sa toho veľa. Je to skoro ako telá.“ zbližovať sa.“

READ  Estónsko v prvej päťke kvalifikácie na Euro 2024 | správy

Luke Bratton zo Sydney FC do siete desať: „Veľmi dôležité [win]. Stále sme dominovali, keď mali 11 mužov, my sme mali veľa lopty a začali sme dobre. To malé rizikové obdobie, keď naň narazíme, sa vypne. Musíme sa teda pozrieť na seba a zmeniť to.

Macarthurov Tomislav Uskok do siete desať: „Neviem, či to mám povedať alebo nie. Možno je lepšie nehovoriť nič, ale myslím si, že je to jasné, podľa mňa je to každopádne každému jasné, aby videl, aký je trest, aká je červená karta.“ nemôžem povedať. [the red card] Zničiť hru alebo nie. Ako je. Podľa mňa je to ťažké, ale rozhodcovia sú platení za to, aby robili svoju prácu.“

Kľúčové štatistiky

– Výhrou si Sydney zabezpečilo, že hosťujúci tím vyhral päť z posledných šiestich zápasov ALM medzi sebou a Maharturom. Sydney teraz vyhralo tri zápasy v Campbelltowne.

– Prehra 3:2 bola MacArthurovou prvou prehrou vo všetkých súťažiach v sezóne a prvou súťažnou prehrou Yorka po tom, čo začal osem zápasov bez prehry.

– Pre Sydney to bolo prvé víťazstvo v piatich zápasoch v Novom Južnom Walese po troch prehrách a remíze v predchádzajúcich štyroch zápasoch.

Ďalšie

Makartoor FC: Do konca majstrovstiev sveta ostávajú v kampani ALM už len dva zápasy. Bulls nastúpia na budúcu nedeľu proti Wellingtonu Phoenix a potom odcestujú do Gosfordu, kde budú čeliť Mariners.

Sydney FC: Posledné dva zápasy Sydney pred prestávkou Svetového pohára zahŕňajú cestu do Brisbane budúcu nedeľu, kde budú čeliť Roar, a potom sa vrátiť domov na derby v Sydney proti Western Sydney Wanderers.