Hlavné správy

Tímy vyžrebované pre druhé predkolo kvalifikácie na majstrovstvá sveta v basketbale FIBA ​​2023 – majstrovstvá sveta v basketbale FIBA ​​do roku 2023 pred kvalifikaciou do roku 2021

BERLÍN (Nemecko) – Tímy druhého predkola kvalifikácie na majstrovstvách sveta v basketbale FIFA 2023 v druhom kole boli v stredu potvrdené remízou v nemeckom hlavnom meste Berlín, kde sa 12 zúčastnených tímov učilo svojich súperov.

Pole druhého kola bolo rozdelené do štyroch skupín po troch tímoch, pričom tímy z predkvalifikačného prvého kola sa zapojili do kvalifikácie FIBA ​​Euro Basket 2022.

Výsledky žrebovania sú tieto:

Podľa svetového rebríčka FIBA ​​vydaného spoločnosťou Nike, kvalifikácia FIBA ​​Euro Basket 2022 – Osem tímov – Rakúsko, Dánsko, Lotyšsko, Čierna Hora, Severné Macedónsko, Rumunsko, Švédsko a Švajčiarsko – semená 1 alebo 2 Medzitým boli štyri tímy, ktoré postúpili cez predkvalifikačné prvé kolo – Bielorusko, Island, Portugalsko a Slovensko – v základnej časti 3.

Žreb bol Živý prenos Na vrchu tamtoho Kanál FIBA ​​YouTube.

Druhé kolo európskych predkvalifikácií sa bude hrať v auguste 2021 so správnym formátom a schválenými termínmi.

Najlepšie dva tímy z každého tímu postupujú do európskych kvalifikácií na majstrovstvách sveta 2023 FIBA ​​v basketbale. Všetkých osem tímov sa pripojí k 24 tímom, ktoré sa kvalifikujú prostredníctvom FIBA ​​Euro Basket 2022.

Svetový pohár FIBA ​​v basketbale do roku 2023 je vôbec prvým v histórii turnaja, ktorý usporiadal podujatie viac ako jedna krajina. Indonézia, Japonsko a Filipíny zvíťazili v spoločnom podniku tohto 32-tímového premiérového podujatia.

###

O spoločnosti FIBA
FIBA (fiba.basketball) – Svetový riadiaci orgán pre basketbal, nezávislé združenie tvorené 213 národnými basketbalovými federáciami po celom svete. Uznáva ho Medzinárodný olympijský výbor (MOV) ako jediný príslušný orgán v basketbale.

Viac informácií o FIBA ​​nájdete na webe fiba.basketball alebo sledujte FIBA facebook.com/fiba, twitter.com/fiba, instagram.com/fiba A youtube.com/fiba.

READ  Česká vláda schválila vyslanie 650 vojakov na Slovensko

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close