Veľká Británia sa na európsky šampionát vrátila výhrou nad Slovenskom

Veľká Británia sa vrátila na ME s dominantným prvým polčasom, keď vyhrala nad Slovenskom 12:7.

V ich prvej súťaži na podujatí po desaťročí by ste britskej strane odpustili nervy v počiatočných fázach, ale bol to ich klinický štart, ktorý im dal kontrolu na kúpalisku Peter van den Hoogenband.

Kapitánka Cathy Rodgersová viedla svoj tím spredu tromi gólmi a asistenciou, keď si mocná Veľká Británia dotiahla k víťazstvu.

Dva góly v úvodných dvoch minútach postavili britský tím do sporu so strednou útočníčkou Annie Clappertonovou, ktorá chytila ​​prvý gól krajiny na šampionáte predtým, ako Katie Brownová našla priestor na vystrelenie druhého domáceho GB na hranici 5 metrov.

Rodgersová potom prevzala kontrolu dvoma vlastnými – vrátane vynikajúceho bekhendového zakončenia – predtým, ako sa Doula Falveyová presadila a zabezpečila tak vedenie Veľkej Británie 5:1 po úvodnej tretine.

V druhej štvrtine zvýšili svoju výhodu na sedem, pretože tím Nicka Bullera mal na konci prvého polčasu úplnú kontrolu.

Úder Katie Cutlerovej a penalta od Amelie Pieterseovej takmer prekonali Rodgersa, čím skompletizovali svoj hetrik a zavŕšili nezabudnuteľný prvý polčas.

„Dôležité je dobre začať“

Slovensko sú pre Veľkú Britániu známi nepriatelia, pričom obe strany sa v posledných mesiacoch stretli viackrát, vrátane decembrového Dunajského pohára.

Späť v Maďarsku Veľká Británia porazila Slovensko 11:4 a stredoeurópska strana vyzerala odhodlane bojovať v druhom polčase.

Na konci zápasu sa im podarilo znížiť rozdiel na päť, keď vyhrali tretiu a štvrtú štvrtinu 3:2, ale nestačilo to na to, aby britský náskok naštrbil.

Clapperton a Falvey sa chytili v druhom polčase, zatiaľ čo Lily Turner a hráčka s najväčším počtom hráčov Vicky Hawkins predviedli skvelú show s posledným gólom GB v hre.

READ  Život v súčasnosti: Ukrajinci nachádzajú nádej na Slovensku

V rozhovore pre LEN po turnaji hlavný tréner Fuller povedal, že kľúčom k víťazstvu bol silný štart.

Povedal: „Myslím si, že je dôležité, aby sme začali dobre, na to sme kládli dôraz a začali pokojne.

„Bol som spokojný s tým, ako sme začali zápas a splnili sme tento cieľ. Nebol som veľmi spokojný s druhým polčasom, ale celkovo sme veľmi spokojní s výsledkom a víťazstvom.“

„Tešíme sa na zajtrajšok, uvidíme ich zápas (Bulharska) s Nemeckom, pripravíme sa na ne a naším cieľom bude vyhrať.“

V ostatnom zápase v skupine Nemecko porazilo Bulharsko 29:9, čo znamená, že GB skončilo druhé v tabuľke skupiny D.

Zajtra sa Veľká Británia postaví proti Bulharsku o 8:00 GMT a v nedeľu sa postaví proti Nemecku.

Všetky zápasy na šampionáte sa dajú bezplatne sledovať na Eurovision Sport a môžete sa naň zaregistrovať Tu.

Môžete si pozrieť živé výsledky a kompletný program zápasu Web akcieObsahuje všetky informácie, ktoré o súťaži potrebujete vedieť.

Obrázok: európsky vodný život