Zábava

Švédsko zdolalo Slovensko z penalty Emila Forsberga

Švédsko postúpilo do vyraďovacej fázy majstrovstiev Európy prvýkrát od roku 2004 výhrou 1:0 nad Slovenskom.

Penalta Emila Forsberga v 77. minúte vyriešila stretnutie, v ktorom bolo málo šancí a zábavy, no pozdvihlo stranu Johna Andersena na štyri body, keďže Slovensko potrebuje výsledok vo svojom poslednom zápase E-skupiny Euro 2020 proti Španielsku.

Vo svojom úvodnom zápase proti Španielsku mali iba 15 percent držania lopty a Švédsko sa opäť uspokojilo s tým, že prenechalo väčšinu lopty svojim neambicióznym súperom.

Viedlo to k hre s pneumatikami, ktorá ožila s ďalšími šancami na hodine, kedy brankár Newcastlu Martin Dúbravka porazil náhradníka Robina Guisona a umožnil Forsbergovi ukončiť tímovú 365-minútovú šnúru bez gólu v Európe. majstrovstvá.

Slovensko si vynútilo prvý skutočný zákrok v 58. minúte, keď Robin Olsen, ktorý strávil minulú sezónu na hosťovaní v Evertone, nasmeroval domáceho Juraja Kuku do ofsajdu.

Dúbravka predviedol podobne brilantný zákrok Ludwiga Augustinssona, ktorý sa zdvihol po centri Sebastiana Larssona, ale to by sa rátalo. Z rohového kopu preletela hlavička Marcusa Danielsona zo šiestich metrov.

Aleksandar Isak, mladý hráč roka v LaLige, sa ujal vedenia, keď hráč Realu Sociedad zakrútil strelu z diaľky do siete.

21-ročný tkáčsky beh zo 40 yardov rozžiaril štadión v Petrohrade a vynútil si záchranu Dúbravky.

Isaacova otočka prepadla Quaisenovi, a hoci Dúbravka ušiel z výzvy, jeho tempo prekonalo striedačku. Forsberg konečne prelomil patovú situáciu a dostal svoj národ na dojímavú vzdialenosť od posledných 16.

READ  Tu je každý prekonaný rekord, odkedy bola „Barbie“ úspešná pri streamovaní | apríla