Veda

Zdravotný expert: Nárast prípadov COVID-19 by už nemal byť „kľúčovou metrikou“ pandémie

Zväčša miernejšie symptómy hlásené ľuďmi, ktorí boli zaočkovaní proti koronavírusu, dokazujú, že očkovanie je najlepší spôsob, ako sa chrániť pred vážnym ochorením alebo úmrtím na túto chorobu, uviedol popredný odborník na zdravie a dodal, že počet prípadov Rast by nemal byť centrálnou metrikou. Aby bolo možné posúdiť epidémiu.

Ashish K Jha, dekan Brownovej univerzity a bývalý odborník na zdravie z Harvardu, počas vystúpenia v relácii ABC „This Week“ povedal: „Dva roky infekcii vždy predchádzala hospitalizácia, ktorá predchádzala smrti, takže ste mohli vidieť prechod a vedieť čo sa dialo.“ „v nedeľu.“ „Omicron to mení. Toto je zmena, na ktorú sme v mnohých smeroch čakali.“

Krajina sa podľa Jha posunula na miesto, kde sa očkovaní ľudia, a najmä tí, ktorí dostali preočkovanie, „odrazia“, ak sa nakazia koronavírusom.

„Je to veľmi odlišné od toho, čo sme videli v minulosti,“ povedal. „Takže si už nemyslím, že prechod by vo všeobecnosti mal byť kľúčovou metrikou.“

Prípady v USA a na celom svete dosiahli rekordné úrovne, ktoré neboli zaznamenané od začiatku pandémie, a variant Omicron sa teraz stal hlavnou súčasťou infekcií, vrátane úspechu u plne imunizovaných a zvýšených ľudí.

Jha povedal, že je dôležité, aby zdravotníci sledovali infekcie medzi neočkovanými jednotlivcami, „keďže títo ľudia skončia v nemocnici“.

„Teraz sa však skutočne musíme zamerať na nemocnice a úmrtia,“ povedal.

Generálny chirurg v nedeľu Vivek Murthy Povedal, že je optimistom, že krajina je teraz v lepšej pozícii na porazenie pandémie, ako bola, keď vypukla, ako dôvod uviedol testovacie a očkovacie schopnosti.

READ  NASA práve pristála na asteroide Bennu. Čo potrebujete vedieť o misii

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close