Angita prechádza okolo Costaus – The Hindu

Dvojka Angita Rainaová postúpila vo štvrtok do štvrťfinále ženského tenisového turnaja ITF s dotáciou 25 000 USD na Baliavas po tom, čo odstúpila v polovici druhého setu ženského tenisového turnaja ITF s dotáciou 25 000 USD v belgickej Sofii Costaulus.

Angita mala problémy, keď prehrala prvý set 2:6, keďže zápasy sa začali ráno a skončili sa za svetla v dôsledku neustáleho dažďa a dlhých zdržaní. 17-ročná svetová trojka, keď Costaulusa vyradilo zranenie podkolennej šľachy, sa v druhom sete zotavila 3:2.

Tak ako minulotýždňový šampión Karman Kaur Thandi vyschol na páliacom slnku proti Sahaja Yamalapali, Costolas sa nemohol fyzicky zlepšiť, najmä vo vysokej vlhkosti.

Pre hráčov, ktorí podali dobrý výkon v poslednom zápase na rovnakom ihrisku, môže byť ťažké nájsť občerstvenie na zdolanie novej výzvy a hladní súperi sa snažia príležitosť využiť čo najlepšie.

Angita si vo štvrťfinále zahrá s prosperujúcou thajskou ľavačkou Punn Kovapitukovou, ktorej sa darí rýchlymi nohami a pevným srdcom.

Ruduja Bosale zastavila hráčku na divokú kartu Vinitu Mumtazovú v priamych setoch, ktorá sa vo štvrťfinále stretne s treťou nasadenou Slovenkou Victoriou Moryovou.

Ostatné štyri dvojhry prerušil dážď. Rozhodcovi Puneetovi Guptovi nezostávalo nič iné, len odložiť zápas na piatok.

Výsledky: Predštvrťkolá: Ruduja Bhosle BD Vineeta Mummathi 6-3, 6-4; Victoria Morwayová (Svk) bt Ikumi Yamazaki (Jpn) 6-3, 3-6, 6-1; Punnovo vytúžené B.D. Shreya Tadeáš 6-1, 6-1; Angita Raina P.D. Sofia Costolas (Bell) 2:6, 3:2 (zvyšok).