Berettini pevná látka v Acapulcu; Vytiahnite Algaras, Nori

ACAPULCO, Mexiko (AP) – Matteo Berettini vyhral v utorok sedem zo svojich zápasov predtým, ako Alex Molkan odstúpil pre zranenie zápästia v druhom kole Mexican Open.

Dvadsaťšesťročný Talian odohral prvý zápas od prehry s Andym Murrayom ​​v 1. kole Australian Open 17. januára, vyhral prvý set 6:0 a v druhom sete viedol 1:0, keď rozhodol Molgan. Nemohol pokračovať.

V utorok sa z turnaja stiahli prvý nasadený Carlos Algarz a piaty Cameron Norrie.

„Bohužiaľ, nebudem môcť hrať v Acapulcu.“ Podľa testov, ktoré sme urobili dnes ráno, mám v pravom stehennom šľachu napätie 1. stupňa, čo ma vylúči niekoľko dní,“ uviedol Alcaraz vo vyhlásení. „Je veľmi smutné, že tu nebudem môcť súťažiť, ale teraz je čas myslieť na to, aby som sa zotavil a bol pripravený čo najskôr.“

Algaraz, úradujúci šampión US Open, získal svoj siedmy titul na okruhu ATP začiatkom tohto mesiaca v Buenos Aires v Argentíne a minulý týždeň sa dostal do finále v Riu de Janeiro, kde prehral s Norim.

Noriho nahradil Elias Ymer, šťastný porazený, ktorý porazil Adriana Mannarina 5-7, 6-3, 6-4 a zarezervoval si zápas s Berettinim v ďalšom kole.

Mackenzie MacDonald, plánovaný súper Alcarazu, porazil Luciana Tarteriho 6:4, 6:2.

V ostatných výsledkoch: ôsmy nasadený Alex de Minaur porazil Rodriga Pacheca 6-1, 6-2; Nuno Borges porazil Nicka Chappella 6:3, 7:6 (3); Brandon Nakashima porazil Daniela Altmaiera 6-3, 3-6, 6-1; A keď Oscar Otte odstúpil pre zranenie, Matteov brat Jacopo Berrettini nastúpil v prechádzke.

___

READ  Taliansko, Mbappe, Španielsko, Ronaldo: Na čo si dávať pozor v kvalifikácii Euro 2024