Veda

Časť slnka praskla, prekvapení boli aj vedci!

Nechceme nikoho znepokojovať, ale vyšlo slnko.

Časť Slnka opustila povrch a začala sa otáčať okolo vrcholu hviezdy, ako keby to bol obrovský polárny vír, a nie je presne jasné prečo.

Pozorovanie bolo možné vďaka vesmírnemu teleskopu Jamesa Webba a nie je prekvapením, že vzbudilo záujem vedcov všade.

Tamitha Skov je fyzička vesmírneho počasia, ktorá pravidelne zdieľa aktualizácie na sociálnych médiách a zdá sa, že je neuveriteľne nadšená z najnovšieho vývoja.

„Hovorte o polárnom vortexe! Materiál zo severnej výbežky sa práve oddelil od hlavného vlákna a teraz sa točí v obrovskom polárnom vortexe okolo severného pólu našej hviezdy,“ napísala.

„Dôsledky pre pochopenie atmosférickej dynamiky Slnka tu nad 55° nemožno preceňovať!“

Slnečné protuberancie obsahujú vodík a hélium a uvoľňujú plazmu zo Slnka.

Hoci existuje zmätok, pokiaľ ide o príčinu tohto javu, môže to súvisieť s obrátením magnetického poľa Slnka, ako aj so skutočnosťou, že keď Slnko dosiahne 55 stupňov zemepisnej šírky, očakáva sa výskyt každého 11-ročného Slnka. cyklu.

Slnečný fyzik Scott McIntosh, ktorý je zástupcom riaditeľa Národného centra pre výskum atmosféry v Boulder, Colorado, povedal Space.com: „Raz za každý slnečný cyklus sa vytvorí na 55 stupňoch zemepisnej šírky a začne sa pohybovať smerom k slnečným pólom.

„Je to veľmi zvedavé. Je okolo toho veľká otázka „prečo“. Prečo sa pohybuje smerom k pólu iba raz a potom zmizne a potom sa magicky vráti presne do tej istej oblasti o tri alebo štyri roky neskôr?“

READ  Ľadovce na Marse odhaľujú mnoho ľadových dôb planéty

Prihlásiť Se Pre náš bezplatný týždenný bulletin Indy100

Vyjadrite svoj názor v našej spravodajskej demokracii. Kliknutím na ikonu súhlasu v hornej časti stránky pomôžete zvýšiť tento článok v rebríčku indy100.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close