šport

Druhé dojmy medzinárodného študenta

Pred rokom som napísal svoj prvý článok do Kroniky o mojich prvých dojmoch ako medzinárodného študenta.

Pred rokom som prišiel do tejto školy ako stratené šteniatko. Doslova blúdiť, môj metaforický chvost medzi nohami a pýtať sa samej seba, prečo som si niekedy myslel, že by bol dobrý nápad prejsť oceán sám.

Túto otázku dostávam stále niekoľkokrát do týždňa. Väčšinou pred polčasmi a finále.

Pamätám si, že som sa presťahoval tri dni pred mojou ďalšou triedou, týždeň pred začiatkom jesenného semestra 2022. Môj globálny partnerský sprievodca ma zaviedol do môjho internátu, Irmacarete Daughter Hall, v lejakom daždi, keď sme obaja sedeli pod spoločným dáždnikom.

Počas môjho Medzinárodného dňa orientácie študentov – ktorý musel byť najteplejším dňom v roku – som strávil deň v posluchárni Mount Carmel bez klimatizácie as tichou túžbou po letenke späť domov.

Tento rok som mal ako Global Associate Student Coordinator na starosti nové stratené šteniatka z celého sveta a chcel som sa uistiť, že ich skúsenosti budú iné ako moje.

Nechápte to prosím zle; Minulý rok som nebol mučený. Neplačem, aby som každú noc spal. Bol som sám. Nebol som v žiadnej športovej skupine, nikoho v okolí som nepoznal, bol som veľmi hanblivý a nevedel som sa sám so sebou rozprávať do zrkadla.

Nejako som niekde za posledný rok vyrástol. Nepýtajte sa ma, ako sa to stalo, pretože to neviem povedať. Dalo mi to však dokonalú motiváciu privítať novú triedu a zabezpečiť, aby sa nikto necítil sám.

Samozrejme, nebudem tam celý rok držať svojich mentorov za ruky, ale nemusím tam byť. Každý si môže nájsť niečo pre seba, tak ako ja. Začal som písať do Kroniky, navštevoval som bingo večery SPB a popri tom som si našiel priateľov.

READ  Andrey Rublev vs Alex Molcan – Druhé kolo – Náhľad a predpoveď | Italian Open 2023

Dúfam, že ich skúsenosti nebudú iné. Zatiaľ potrebujú všetku pomoc, ktorú môžu dostať.

V porovnaní s týmto rokom bolo v mojej triede veľmi málo zahraničných študentov a ja som bol jedným z mála študentov, ktorý nebol športovec.

Tento rok prišlo veľa študentov, vysokoškolákov aj absolventov. Skupina zahŕňa študentov prvého ročníka, prestupov a postgraduálnych študentov z približne 30 rôznych krajín sveta.

Ako Európan som veľmi rád videl tváre krajín ako Poľsko, Maďarsko, Holandsko, Nemecko, Česká republika, Španielsko, Spojené kráľovstvo, Taliansko a Slovenská republika – moja rodná krajina.

Hoci väčšina medzinárodného študentského zboru pochádza z Kanady – v skutočnosti je taká medzinárodná – medzinárodná trieda v roku 2027 je bohatou tapisériou rôznych kultúr a jazykov, ako aj dôvodmi, prečo si vybrať Quinnipiac pre svoje vysokoškolské skúsenosti.

„Do Quinnipiacu som sa rozhodol prísť predovšetkým kvôli geografii,“ povedal Daniel Burney, prvý ročník politológie z Nemecka. „Chcel som ísť na miesto, kde boli všetky štyri sezóny a rád som sledoval hokej. Bol som v tom viac, keď ešte neboli majstri republiky, ale ani to nie je na škodu.

Preniesť celý oceán, ako som to urobil ja, nie je ľahká úloha. Je to stresujúce a vyžaduje si to veľa duševnej energie a trpezlivosti pri prechode týmto procesom. S príchodom do Ameriky sú prirodzene spojené aj obavy. Keď raz za týždeň uvidíte článok o streľbe na školách v celej Amerike, nie je to celkom jasné.

Nie som jediný, kto si to myslí. Pred presťahovaním Burney priznal, že všetko, čo vedel o Amerike, pochádza z médií a podľa jeho slov to „nebolo v poriadku“.

Našťastie som nikdy nemal skúsenosť s balením vecí a návratom domov ďalším letom a pevne dúfam, že to neurobím ani ja, ani žiadny iný medzinárodný študent.

READ  Päťdesiat rokov globálneho vývoja v tenise

Keď poviem Československo, keď im poviem, odkiaľ som, ľudia sa ma pýtajú, či mám na mysli Československo všeobecne, na čo zvyčajne odpoviem smrteľným pohľadom a požiadam ich, aby sa pozreli na mapu storočia.

Ako poznamenal Burney, niekedy dokonca aj vysokoškolsky vzdelaní americkí občania „nemajú žiadne znalosti o miestach mimo Spojených štátov“.

Odhliadnuc od drámy, Quinnipiac je v skutočnosti dobrým miestom pre medzinárodného študenta. Všetky tie boje, ktoré som spomínal? Po chvíli sa zdajú byť dosť triviálne. Quinnipiac ponúka viac príležitostí, ako by som mal, keby som zostal doma na univerzite.

Nehovorím to preto, že som zaujatý a už som sa tu stihol usadiť. Univerzita, najmä pracovníci International Student Services, sa snažia, aby bol zážitok čo najpohodlnejší.

Program Global Partners bol vytvorený s cieľom: prepojiť súčasných študentov, občanov USA aj medzinárodných ľudí s budúcimi Bobcats. Majú globálnych partnerov, ktorí im pomáhajú a usmerňujú ich a zároveň sú priateľskou tvárou v dave.

Zatiaľ čo väčšina partnerov je zodpovedná za svojich mentorov, ako študentský koordinátor som dohliadal na všetkých nových vysokoškolských študentov a všetkých vysokoškolských globálnych partnerov. To znamená, že väčšinu môjho leta tvorí písanie e-mailov a zaokrúhľovanie ľudí. Môj druh zábavy.

Sedieť pri prezentáciách o študentských vízach dvakrát do dvoch týždňov je oveľa menej zábavné, ale stojí to za to. Tento rok som dokonca sedel v študentskom paneli, ktorý odpovedal na otázky o mojom živote v Quinnipiac.

Ale ak sa ma iný kanadský športovec opýta, aký je môj obľúbený nápoj, prasknem si cievu.

Napriek tomu som rád, že môžem byť súčasťou tohto projektu. Pre niekoho nového, niekoho, koho som minulý rok nemal. Program Global Partners sa v priebehu roka nesmierne rozrástol a som hrdý, že som jeho súčasťou.

READ  Ponzi bude čeliť Corde v semifinále Open Kimber Brettagne

„Quinnipiac bol ku mne ako k medzinárodnému (študentovi) veľmi ústretový, takže si myslím, že mi to výrazne uľahčilo prechod na vysokú školu,“ povedal Burney.

Ako Global Partner Mentor, keď som počul jedného študenta povedať, mám pocit, že moja práca je toto leto hotová. Koho nepoteší občasné potľapkanie po pleci po tom, čo si dal veľa práce?

Svoju prvú esej som zakončil rečníckou otázkou: „Môže to byť niekedy také zlé?“

Zakončím to odpoveďou: áno, ale nestane sa to.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close