Ekonomika

EÚ dúfa vo finančnú reformu na vysokej úrovni po stlačení z ôsmich hlavných miest – Politico

Tento článok si vypočujete stlačením tlačidla Prehrať

Južné sny o Európe priateľskej k dlhu sa stanú nočnou morou.

Osem severných a východných hlavných miest EÚ spojilo svoje sily, aby ustúpili proti nádejam Juhu na zmiernenie pravidiel deficitu Konfederácie v boji proti vysokému verejnému dlhu, ktorý po epidémii zostal.

Rakúsko, Dánsko, Lotyšsko, Slovensko, Česká republika, Fínsko, Holandsko a Švédsko tieto nádeje účinne potlačili vo forme stáleho dokumentu podpísaného ministrami financií.

„Zníženie nadmerných sadzieb dlhu by malo byť spoločným cieľom,“ uvádza sa vo jednostranovom dokumente, ktorý vo štvrtok Politico uviedlo. „The [EU] Dohoda núti všetky členské štáty vyhnúť sa nadmernému deficitu a napraviť ho.

Tento článok je úderom do Francúzska, Talianska a Španielska a tvrdí, že pravidlá je potrebné prispôsobiť post-epidemickej realite a klimatickým zmenám. Takzvaná dohoda o stabilite a raste má za cieľ znížiť rozpočtový deficit na 3 percentá ekonomického výkonu a kontrolovať verejný dlh na 60 percent. Je to dosť jednoduché, ale štruktúra je plná dier, ktoré bránia Bruselu porušovať pravidlá a trestať kohokoľvek za odchýlky od noriem.

Brusel tieto limity obmedzil zavedením „pravidla verejného úniku“ v minulom roku, aby vlády mohli bojovať proti epidémii bez strachu z výčitiek zo strany výkonnej rady EÚ. Paulo Gentiloni, ekonomický šéf Európskej komisie, je silným zástancom zmeny a plánuje začať rokovania v Nemecku po septembrových voľbách.

Berlín je tradične proti uvoľňovaniu pravidiel, ale v budúcej vláde môže dôjsť k zmene hospodárskych politík v závislosti od toho, kto prevezme moc.

Rakúsky klub zameraný na boj proti dlhu tvrdí, že je otvorený zmenám-nie pokiaľ ide o Paríž, Rím a Madrid.

„Sme pripravení diskutovať o zlepšení ekonomiky a finančného riadenia,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Boj proti koronavírusu a zavedenie zámkov sa ukázal ako veľmi nákladný a tlačil verejný dlh do jednotnej menovej únie Viac ako 100 percent Ekonomická publikácia. Nie je problém, keď sú úrokové sadzby nízke, ale narastá strach, že dlhová kríza v budúcnosti prepukne, keď trhy potrestajú vlády vyššími sadzbami dlhu.

READ  Veľká EÚ - noviny „ignorujú ostatných na afganskej vlne“ - noviny

Tieto obavy sú najrozšírenejšie v južnej Európe, ktorá vo Francúzsku, Taliansku a Španielsku nahromadila viac ako 118 percent HDP. Spružnením pravidiel deficitu sa vyhneme úsporným politikám, ktoré zasiahli európske hospodárstvo od finančného krachu v roku 2008 – čo vyvolalo suverénnu krízu a ohrozilo existenciu eura.

Táto flexibilita môže pochádzať zo zmien, ako napríklad z toho, ako rýchlo by krajiny mali znížiť svoj verejný dlh a zmierniť požiadavky na ekologické investície mimo prelomu deficitu EÚ.

Niektorí akademici vyzvali EÚ, aby súhlasila s kapitálom EÚ pred opätovným zavedením PSR na začiatku roku 2023. To však nie je prioritou ôsmich ministrov financií protidlhového klubu.

„Vypnutie sekcie verejného úniku a možná reforma dohody o udržateľnosti a rozvoji by nemali byť prepojené,“ uviedli noviny. „Diskusie o zlepšení súčasnej štruktúry hospodárskej vlády potrebujú dostatok času a mali by vychádzať zo širších odporúčaní Komisie.“

„Kvalita je dôležitejšia ako rýchlosť,“ uviedli ministri.

Tento príbeh bol aktualizovaný.

Toto je súčasť článku PolitikaSlužba Premium Policy: profesionálne finančné služby. Z eurozóny, bankovej asociácie, CMU a mnohých ďalších vás naši novinári zaradili do popredia tém, ktoré sa týkajú agendy politiky finančných služieb. E -mail [email protected] Na súd pre uznanie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close