Veda

Expert na dlhovekosť získava bielkoviny z trhaných tyčiniek

Dr. Peter Attia cvičí v Kalifornii.
obchodný drôt

  • Doktor pre dlhovekosť Peter Attia povedal, že denne zje 10 srnčích tyčiniek.
  • Jeho cieľom je zjesť 150 až 180 gramov bielkovín denne, aby pomohol bojovať proti strate svalovej hmoty súvisiacej s vekom.
  • Avšak vysoko spracované červené mäso, ako je trhané mäso, bolo spojené so zdravotnými rizikami.

Doktor pre dlhovekosť Peter Attia zje denne 10 jeleních kúskov, aby dosiahol svoj proteínový cieľ.

Attia je autorom bestselleru New York Times z roku 2023 „Outlive: The Science and Art of Longevity“ a je považovaný za guru pre mnohých, ktorí sa zaujímajú o dlhovekosť, hoci ostatní majú k nemu výhrady,

V špeciálnej epizóde otázok a odpovedí jeho podcastu “DriveAttia uviedol, že jeho cieľom je zjesť 150 až 180 gramov bielkovín denne, čo zahŕňa päť až 10 srnčích tyčiniek. Denne berie aj deväť doplnkov stravy V nádeji na zvýšenie ich dlhovekosti informovala Hillary Brooke z Insider.

Dostatok bielkovín pomáha udržiavať svalovú hmotu, ktorú vekom strácame. Stalo sa viac svalovej hmoty Spája sa s nižším rizikom srdcových chorôb, cukrovky a demencie, zatiaľ čo nadbytočný tuk a nízka svalová hmota sú spojené s množstvom zdravotných problémov.

Jerky môžu byť vysoko spracované a obsahujú veľké množstvo sodíka.

Attia povedala, že má pohodlie tráviť dni doma, a preto je schopná kontrolovať svoju stravu.

Väčšinu bielkovín sa snaží získať v štyroch dávkach denne, pričom veľká časť pochádza z tyčiniek zo zveriny Maui Nui (je investorom spoločnosti). „Kľudne by som ich hodil päť až desať prútov za deň,“ povedal Attia. Povedal, že väčšinu času uprednostňuje jedenie trhaných tyčiniek pred prípravou proteínových koktailov.

Balenie 24 kusov zverinových tyčiniek z čierneho korenia bez cukru stojí 102 dolárov a každá tyčinka poskytuje 10 gramov bielkovín a 380 miligramov. sodíkČo je 17 % odporúčanej dennej dávky človeka.

Hoci niektoré kokteily môžu často obsahovať umelé prísady, maui nui Vyrobené z čisto prírodných ingrediencií, podľa webovej stránky značky.

Zverina je chudé červené mäso, ktoré má nižšie hladiny nasýtených tukov ako iné, napríklad hovädzie mäso. Je tiež dobrým zdrojom draslíka, železa, vitamínov B6 a B12 a ďalších vitamínov a minerálov.

„Nie sú v ňom žiadne odpadky, sú v ňom skutočne prirodzené príchute, milujem jeho chuť,“ povedal Attia.

V závislosti od značky môže byť jerky vhodným zdrojom bielkovín, ale má tiež vysoký obsah sodíka a je vysoko spracované. Podľa výskumu bolo spracované červené mäso spojené s vyšším rizikom rakoviny, ako aj srdcových chorôb a cukrovky 2. typu.

Rôzni ľudia potrebujú rôzne množstvá bielkovín

Koľko bielkovín človek potrebuje, závisí od jeho veľkosti, veku, úrovne aktivity a zloženia tela.

Odborníci vo všeobecnosti odporúčajú jesť diéta s vysokým obsahom bielkovín To vám pomôže udržať si svalovú hmotu a stratiť tuk, keď máte kalorický deficit, keď sa snažíte schudnúť.

Ale ak niekto potrebuje schudnúť veľa telesného tuku a má aj dostatok svalov, cieľ skonzumovať jeden gram bielkovín na kilo za deň sa stáva ťažko dosiahnuteľným. kalorický deficit, ktorý je nevyhnutný pre odbúravanie tukov. Takže konzumácia približne 0,6 až 0,7 gramov bielkovín na libru telesnej hmotnosti za deň je dostatočná, povedal Attia.

To znamená, že ak chce niekto stratiť tuk, ale nemá veľa svalov, mal by udržiavať vysoký príjem bielkovín, aby zabránil strate svalov.

Výskum ukazuje, že konzumácia aspoň 0,7 gramu bielkovín na kilogram telesnej hmotnosti stačí na zvýšenie sily, Insider’s Gabby Landsverk informuje, A odborník na výživu NFL Mike Minnis predtým pre Insider povedal, že odporúča ľuďom, aby sa pokúsili získať rovnaké množstvo 0,8 gramu na kilogram telesnej hmotnosti,

READ  Vesmírny teleskop Jamesa Webba bol schválený na spustenie koncom decembra

Attia navrhuje, aby ľudia mladší ako 50 rokov budovali čo najviac svalov, pretože s pribúdajúcim vekom je to oveľa ťažšie – sarkopénia (strata svalov) sa začína objavovať približne od 35. roku života. Vek. To pomáha ľuďom vyhnúť sa slabosti a zostať „fyzicky silnými“, povedal Attia.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close