Goff hovorí Andreeve, že sa poučí z „hlúpeho“ French Open

Comeback queen: Coco Gaff hrá forhendový return k Mirre Andreevovej

Coco Koffová, 16-ročná Mirra Andreeva, sa naučí ovládať svoje tínedžerské výbuchy po tom, čo jej magickú jazdu na French Open ukončila sobotňajšia potupa diskvalifikácie.

Svetová šestka Koff, dvojka za Igom Svidekom z roku 2022, zvíťazila 6:7 (5/7), 6:1, 6:1 nad svojim 143. súperom v kvalifikácii. Tretie kolo od roku 2005.

Počas tajbrejku prvého setu sa však Andreeva nemýlila, keď zúrivo napálila loptičku do davu Suzanne Lenglenovej.

Rozhodca sa namiesto toho rozhodol pre porušenie kódexu, ale priznal, že sa obával kontumácie.

„Okamžite som si myslela, že to bol z mojej strany hlúpy krok a nebolo to potrebné,“ priznala Andreeva.

„To, čo som urobil, bolo veľmi zlé. Áno, mal som také myšlienky (že sa vráti do normálu), ale varoval ma.“

Keď mu zápas ušiel, mladý Rus frustrovane trafil raketu na kurt.

Do obrany Andreevy však naskočila 19-ročná Goffová, ktorá o postup do štvrťfinále čelí Slovenke Anne Karolíne Schmidlovej.

„Myslím si, že ide o to, aby sme ju mali pod kontrolou,“ poradil svojmu rivalovi.

„Ale s raketami a tým všetkým by ste to nemali robiť, ale rastie to a je to súčasť života.

„Takže tu nebudem sedieť a obviňovať ju. Nebudem tu sedieť a správať sa ako na piedestáli, pretože som sa veľakrát správal zle.“

Goffová dostala pokutu 7000 dolárov za zlomenie rakety pri štvrťfinálovej prehre s neskoršou šampiónkou Barborou Krejčíkovou v Paríži v roku 2021.

– Wimbledonský vízový problém –

„Mirrra, čo sa dnes stalo, myslím, že sa z toho poučí,“ dodal Američan.

Andreeva dúfa, že Wimbledon bude jej ďalším turnajom, ale prezradila, že stále čaká na schválenie víza na vstup do Spojeného kráľovstva.

READ  'The Diplomat' s 'Sweet Tooth' na #1 - Gold Derby

Nie je jasné, či zdržanie súvisí s jeho ruským občianstvom.

„Nič neviem. Viem, čo mi hovorí môj tím, čo mi hovoria moji rodičia. Takže ak o tom chcete vedieť nejaké veci, môžete sa ich spýtať,“ povedala Andreeva, ktorá ešte nehrá. Trávnaté ihrisko.

Andreeva viedla v úvodnom sobotňajšom sete 3:1 a 4:2, no Američanka ju dvakrát zlomila. Goff následne podával na set v 10. hre, no jeho piata dvojchyba umožnila Rusovi vyrovnať.

Andreeva po hodine v tajbrejku zobrala set vymakaným forhendom.

Gauff bol pohodlne agresívnejším a vyrovnanejším hráčom v druhom sete a viedol 5-1 po dvojitom prerušení na ceste k vyrovnaniu.

Američanka to vo veľkom štýle obhájila prvým esom na turnaji.

Svoj počet nevynútených chýb v sete znížila na tri v porovnaní s 11 Andreevovou.

Goff si v rozhodovaní udržal dominanciu, keďže Andreeva napokon po šiestom zápase v Paríži došla.

„Mirra je veľmi mladá a má pred sebou veľkú budúcnosť,“ povedal Gough.

„Pamätám si, že som tu hrával, keď som mal 16, takže sa má na čo tešiť. Som si istý, že medzi nami uvidíte oveľa väčšiu konkurenciu.“

Goff povedal, že si je istý, že to dokáže zvládnuť aj napriek problémom z prvého setu.

„V tajbrejku som bol trochu nedisciplinovaný, ale vedel som, aký je herný plán, a tak som sa ho snažil zrealizovať v druhom a treťom sete.