Hodnotenie hráčov Portugalska vs. Slovensko: Brilantný Bruno Fernandes zachránil situáciu, keď Ronaldo zaváhal pri víťazstve v kvalifikácii na Euro

Stredopoliar Manchestru United zachránil víťazstvo po neuspokojivom výkone zo svojej strany.

Bruno Fernandes strelil úžasný gól a Portugalsko si zabezpečilo cenné víťazstvo, aby posilnilo svoje nádeje kvalifikácie na Euro 2024. Cristiano Ronaldo bol tvorcom rozdielu v noci, keď Selecao zakoplo o víťazstvo 1:0.

Slovensko si užilo niekoľko sľubných momentov v úvode zápasu, keď strelilo dva pokusy v úvodnej 10-minútovke. Portugalsko odpovedalo vlastnou šancou, no porazený pokus Bruna Fernandesa ľahko zachránil. Keď však dostal ďalšiu šancu, nenechal si ju ujsť. Stredopoliar Manchestru United sa predral cez obranu Slovenska a ráznym zásahom našiel v dolnom rohu a v polčase dostal Portugalsko do vedenia 1:0.

Hostia mohli vyrovnať na začiatku druhého polčasu, keď sa Ivan Schranz presadil na bránu a zakrútil strelu mimo žrde. Ale Portugalsku väčšinou vyhovovali aj iné ťahy – ak boli neúčinné pred bránkou. Ronaldo zahodil niekoľko šancí a mal šťastie, že ho nevylúčili za nebezpečný sklz na Martina Dúbravku.

Obrana Portugalska však stačila na to, aby odprevadila Slovensko, ktoré ani raz neohrozilo na druhom konci, keď sa čas krátil. Selecao bude musieť v budúcnosti hrať lepšie – a určite bude potrebovať viac od svojho kapitána – ale určite získajú zložité víťazstvo.

cieľ Dehlen hodnotí hráčov Portugalska z pólu…