Zábava

Jaishankar ide na Slovensko, do ČeskaANI |
Aktualizované:
1. júna 2022 23:59 IST

Nové Dillí [India]1. júna (ANI): Minister zahraničných vecí Jaishankar navštívi od 2. do 6. júna Slovensko a Českú republiku, aby dal ďalší impulz bilaterálnym vzťahom s oboma stredoeurópskymi krajinami.
Počas návštevy Bratislavy od 2. do 4. júna sa Jaishankar stretne so slovenským premiérom Eduardom Hegerom a uskutoční bilaterálne rokovania s ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivanom Korčákom.
Zúčastní sa fóra GLOBSEC 2022 a bude sa venovať téme „Postup priateľstva na ďalšiu úroveň: Spojenci v indo-pacifickom regióne“.
Na okraj fóra GLOBSEC 2022 sa má minister zahraničných vecí stretnúť s Alexandrom Schallenbergom, ministrom pre európske a medzinárodné záležitosti Rakúska.
Počas návštevy Českej republiky od 4. do 6. júna bude Jaishankar rokovať s českým ministrom zahraničných vecí Janom Lipavským. Tieto diskusie poskytnú príležitosť na komplexné preskúmanie bilaterálnej spolupráce. Od 1. júla 2022 sa Česká republika ujme predsedníctva Európskej únie.
Okrem stretnutia s politickým vedením oboch krajín bude Jaishankar komunikovať aj s prierezom diaspóry vrátane indických študentov na Slovensku a v Českej republike.
„India má už tradične úzke a priateľské vzťahy so Slovenskom aj Českou republikou. Príchod EAM dá ďalší impulz bilaterálnym vzťahom s oboma stredoeurópskymi krajinami,“ uvádza sa v správe MEA. (ANI)

READ  Sedem rozpracovaných filmov vybraných pre finálnu zostavu – Variety

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close