Hlavné správy

Japonsko, Brazília, Rumunsko a Slovensko sa umiestnili v kvalifikácii Billie Jean King Cup 2024

V Cainbridge prebieha play-off Billie Jean King Cup a štyri krajiny si rezervovali svoje miesta v budúcich aprílových kvalifikáciách.

Osem zápasov tohto víkendu bolo najlepších z piatich zápasov, štyri dvojhry a štvorhry a všetky nerozhodné zápasy sa hrali počas dvoch dní.

Štyri zápasy play-off sa uzavreli v sobotu, finále sa rozhodne v nedeľu. Tu je súhrn doterajších akcií:

Japonsko spečatilo napínavé víťazstvo

Japonsko a Kolumbia museli hrať v Tokiu po tom, čo sa úvodný deň skončil remízou 1:1 a nerozhodný výsledok si vyžadoval rozhodujúcu štvorhru, aby sa našiel víťaz.

Camila Osorio začala Kolumbiu skvele, keď vyhrala 6-2 6-0 v 57 minútach zápasu proti Nao Hibino, zatiaľ čo Mai Hontama odpovedala za svoj domáci tím výhrou 6-2 6-2 nad Mariou Herazo Gonzalez.

Suko Aoyama a Ena Shibahara porazili kolumbijský pár Osorio a Iuliana Lizarazo 7:5 6:2 a rozhodli o nerozhodnom výsledku v rozstrele štvorhry.

Hadad Maia ukazuje svoju triedu

Brazílčanka Beatriz Haddad Maia je najvyššie postavenou hráčkou, ktorá tento víkend súťaží v play-off Billie Jean King Cup, a svetovou 11., Kórea, Rep.

Keďže domáci tím kontroloval nerozhodný výsledok po víťazstve v oboch dvojhrách v úvodný deň, Hadad Miahová nestrácala čas na zavŕšenie víťazstva Brazílie, keď porazila Sohyun Park 6-2 6-1 za hodinu a šesť minút.

„Hrať doma je veľmi špeciálne,“ povedal Haddad Maia, ktorého citoval Corio Brasileiras. „Je veľmi ťažké byť doma a veľa cestovať po svete, ale prijímať vašu energiu je veľmi výnimočné nielen pre mňa, ale pre všetkých tu. Dúfam, že vám môžeme priniesť veľa šťastia.“

Prehliadka Rumunska a Slovenska

Dominantná jazda Rumunska proti Srbsku v Kraljeve pokračovala aj v sobotu, trojsetové víťazstvo Jacqueline Christianovej vyrovnalo skóre pre hostí.

READ  Bývalý basketbalista Good Angels Košice sa zapojil do protestov a skončil vo väzení

Keďže Rumunsko viedlo po úvodnom dni 2:0, domácim fanúšikom svitla nádej, keď Lola Radivojevičová zabojovala po prehre v prvom sete proti Christianovi, no rozhodujúci set vyhrala hosťujúca hráčka, ktorá spečatila na 7:5 4:6. Za stavu 7:5 bude Rumunsko hrať v kvalifikácii tretí rok po sebe.

Slovenská 610-ka Renáta Zamrichová sa v Bratislave dočkala ohromujúceho víťazstva nad argentínskou svetovou 78-kou Nadiou Podoroskou.

Výhra Zamrichovej 6-4 6-1 dala Viktórii Hrunzákovej šancu dotiahnuť remízu a vyhrala 3-6 6-4 6-4 a Slovenku poslala do kvalifikácie.

Šokujúca porážka pre Burragea

Britka Jodie Burrageová sa tento rok prebojovala do prvej stovky rebríčka WTA, ale po rýchlom štarte proti Švédke Kaja Rinaldo Persson pred vypredaným hľadiskom v Londýne zapadla.

Burrageho počet nevynútených chýb dosiahol 31 pri prehre 6-4 6-1 proti konzistentnému Perssonovi.

„Je to veľmi výnimočné a je to vždy česť hrať za svoju krajinu, je to jeden z najväčších úspechov mojej kariéry,“ povedal jubilant.

Katie Boulder sa postarala o perfektnú odpoveď pre Veľkú Britániu, keď porazila Keizu Hennemannovú 6-2 6-1 a nerozhodla sa tak pred nedeľňajším rozhodnutím.

„Podpora davu bola výnimočná,“ povedal Boulder. „Dúfam, že sa zajtra vráti veľa ľudí. Bude to pre nás dôležité. Táto remíza je veľmi dôležitá. Chceme sa vrátiť tam, kde veríme.“

Všetci by mali hrať v nedeľu

Ukrajina a Holandsko pokračujú v nedeľu v Litve po napínavom prvom dni, keď oba tímy vyhrali dvojhry.

Svetová 27. hráčka Anhelina Kalinina zvíťazila nad Suzanne Lammensovou z Holandska 6-2 6-3, ale nedokázala zabezpečiť druhé víťazstvo vo dvojhre, keďže Ukrajinka Dayana Yastremska prehrala 6-3 6-2 proti Arantze Rus.

READ  Systém hromadného testovania budú koordinovať okresné úrady na Slovensku

Rovnako tesné to bolo aj v Rakúsku, kde domáci v druhom dni baráže proti Mexiku remizovali 1:1, kým Belgicko a Maďarsko remizovali po zdieľaní dvojhry z prvého dňa v Charleroi.