Kanada bola na čele hokejového sveta po tom, čo porazila Maďarsko, USA a Slovinsko

TAMPER, Fínsko (AP) – Spojené štáty americké porazili v nedeľu čerstvého Maďarska 7:1 a získali druhé víťazstvo na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji.

Kanada musela urobiť to isté na ceste k výhre 5:2 nad Slovinskom, druhým novo povýšeným tímom z prvej divízie.

Nick Bonino dvakrát skóroval a Rocco Grimaldi zaznamenal gól a dve asistencie pre Američanov v zápase skupiny A v Nokia Arene v Tampere.

Američania Alex Tuch a Nick Bonino odpovedali na gól Istvána Sofrona dostať sa späť do hry v úvodnej tretine.

Bonino pridal svoj druhý zápas v presilovej hre a Cutter Gauthier zvýšil na 4:1 strelou medzi chrániče brankára Dominiqua Horvatha.

Connor Mackey, Grimaldi a Luke Tuch strelili gól v tretej tretine a uzavreli skóre.

Mackenzie Weiger zaznamenal gól a dve asistencie v druhom trojbodovom zápase obrancu Calgary Flames, zatiaľ čo Michael Garcon a Jack McBain mali za Kanadu gól a asistenciu.

Gól Jana Troska posunul Slovinsko do vedenia v B-skupine v hlavnom meste Lotyšska Rige.

Garcon vyrovnal strelou zápästím na 1:13 do rámu, Pierre-Olivier Joseph dostal Kanadu do vedenia 2:1 a Milan Lucic zdvojnásobil výhodu v presilovej hre.

Weiger a McBain dostali po jednom do tretice a Trosk urobil druhý, aby znížil manko na 5:2.

Budúci pondelok budú USA čeliť Nemecku, zatiaľ čo Kanada bude čeliť Slovensku.

Vo zvyšných nedeľňajších zápasoch sa Francúzsko postaví proti Dánsku, Švédsko proti Rakúsku v skupine A, zatiaľ čo Švajčiarsko vs. Nórsko a Česko proti Kazachstanu hrali v B-skupine.

___

READ  Aston Villa 2-1 AZ Alkmaar: Víťaz Ollie Watkins vidí Villa zozadu, aby zabezpečil európske víťazstvo | Futbalové správy