šport

Kanada je na čele koncoročného hodnotenia Billie Jean King Cup

Tím Kanady predstavený Sophisom končí v roku 2023 ako národ číslo 1 po prvýkrát od zavedenia rebríčka Billie Jean King Cup Rankings.

Po historickom víťazstve v Seville si prví svetoví šampióni z Kanady po prvý raz zabezpečili prvé miesto v rebríčku Cainbridge Nations Ranking na Pohári Billieho Jeana Kinga v roku 2023, oznámila v stredu Medzinárodná tenisová federácia (ITF).

Kanada, poháňaná Sophisom, v nedeľu porazila Taliansko 2:0, čím sa z predchádzajúcej šiestej pozície vyšplhala o päť miest a stala sa ôsmou krajinou na prvom mieste od zavedenia rebríčka v novembri 2002 – po Slovensku a Francúzsku. . , Rusko, Taliansko, Česko, Austrália a Švajčiarsko.

„Mať mužské aj ženské tímy na vrchole svetového rebríčka zároveň je neuveriteľný úspech a dôkaz toho, ako ďaleko sme sa ako tenisový národ dostali,“ povedal generálny riaditeľ Tennis Canada Michael Downey. „Pre individuálny šport je to najvyššia tímová odmena – potvrdenie všetkej tvrdej práce, ktorá bola vložená do nášho tenisového prostredia v priebehu rokov. Je to neuveriteľne hrdý moment, keď vidíme Kanadu s číslom 1 v našom mene.“ Nemôžeme sa dočkať, kedy dostaneme trofej Billie Jean Kingovej na naše pobrežie a podelíme sa o toto víťazstvo s našimi fanúšikmi. Tešíme sa, že privítame a inšpirujeme ďalších Kanaďanov, aby zobrali tenisovú raketu.

Prečítajte si tiež: Billie Jean odovzdáva pochodeň na Kráľovskom pohári

Rebríček národov Billie Jean King Cup sa zverejňuje každý zápasový týždeň a odráža výkon tímov za predchádzajúce štyri sezóny, pričom novšie výsledky majú väčšiu váhu. Aktuálne rebríčky pokrývajú päťročné obdobie v dôsledku zlúčenia sezón 2020 a 2021 v dôsledku pandémie Covid-19.

Top 10 na konci roka 2023

  1. Kanada
  2. Austrália
  3. Švajčiarsko
  4. Česko
  5. Taliansko
  6. Francúzsko
  7. Španielsko
  8. Amerike
  9. Kazachstan
  10. Nemecko
READ  Portugalsko je pripravené na akýkoľvek nemecký tím

Úplné poradie A viac informácií o tom, ako sa počíta poradie, nájdete na stránke Billie Jean King Cup.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close