Svet

Kazašský prezident sa stretol s katarským emirom a zúčastnil sa Katarského ekonomického fóra

Noor-Sultan – Prezident Qasim-Jomar Dokayev a emir Kataru Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani potvrdili vzájomný záujem počas stretnutia v Dauhe 21. júna o upevnení obchodných a ekonomických väzieb a implementácii spoločných investičných plánov.

Stretnutia sa zúčastnili prezident Qasim-Jomar Tokajev a emir Kataru šejk Tamim bin Hamad Al Thani. Fotografický kredit: Akorda.

Dokajev navštívil Katar na osobné pozvanie katarského emira šejka Tamima bin Hamada Al Thaniho, aby sa zúčastnil Druhého katarského ekonomického fóra.

Tokajev počas stretnutia poznamenal, že je potrebné posilniť vzťahy medzi Kazachstanom a Katarom v oblastiach spoločného záujmu. Navrhol zintenzívniť spoluprácu medzi vládami oboch krajín a podnikateľskou sférou.

Prezident Djokovič sa 21. júna zúčastňuje Katarského ekonomického fóra. Fotografický kredit: Akorda.

„Máme množstvo investičných plánov, o ktorých sme dnes pripravení s vami diskutovať. V tomto smere chcú kazašské spoločnosti úzko spolupracovať s katarským biznisom, “povedal Tokajev.

Katarský emir uviedol, že Dauha má záujem o posilnenie multilaterálnej hospodárskej a investičnej spolupráce s Kazachstanom. „Je pre mňa veľkou cťou, že sa Kazachstan zúčastnil na dnešnom ekonomickom fóre. Máme dobré vzťahy a sme pripravení realizovať spoločné podniky, najmä v poľnohospodárstve. Toto smerovanie je pre našu krajinu prioritou. Čoskoro pošleme špeciálnu komisiu, aby podrobne prediskutovala spoločné podniky v oblasti poľnohospodárstva, “povedal katarský emír.

Tento rok sa na fóre v Dauhe zúčastnili prezident Toga Faure Gnasingbé, namíbijský prezident Hage Geingob, gruzínsky premiér Irakli Garibashvili a niekoľko ďalších ministrov a vysokých vládnych predstaviteľov z Európy, Ázie a Afriky.

Očakáva sa, že kazašský prezident sa zúčastní panelovej relácie na tému „Rozhovor s prezidentom Tokajevom“, ktorú organizuje moderátor Bloomberg Manus Kroni.

READ  Bývalý kenský atlét Raila Odinga bol vyhlásený za ďalšieho prezidentského kandidáta

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close