Kto hral tento víkend dobre za mužský hokejový tím Quinnipiac?

Zatienený majstrovským transparentom nad ľadom, jeden z najsvetlejších momentov vtedajších č. 2 Quinnipiac v mužskom hokeji 2-1 nad vtedajším č. 6 Boston College sa pozerá na prvákov sobotňajšieho tímu.

Bobcats, ktorí stratili 12 hráčov z tímu minulej sezóny, majú talent na všetkých úrovniach súpisky, a to ako z prestupového portálu, tak z triedy nastupujúcich prvákov. Hoci domáci padli po deviatich sekundách predĺženia, tieto tváre im pomohli dať nádej na opätovné získanie prvenstva.

Najviditeľnejší je skúsený brankár Vinny Duplessis. Prestup BU bol v jeho debute takmer dokonalý, pričom jedinými povolenými cieľmi bol obratom vyvolaný nával čudného muža a snipe z rukavíc (posledný z nich ukončil hru). Jeho 21 zákrokov neskoro oživilo Quinnipiacove šance, z ktorých mnohé postavili publikum na nohy.

„Od (Duplessisa) očakávame veľké veci,“ povedal pred sezónou starší útočník Jacob Quillen pre The Chronicle. „Má veľké topánky, ktoré vyplnia… vyzerá skvele.“

Nahradiť najväčšieho brankára v histórii programu nie je malá úloha, keďže minuloročný štartér Yaniv Peretz podpísal zmluvu s tímom NHL Carolina Hurricanes. Bývalý teriér obstál proti silnému útočnému tímu. Ako štartér Bobcats po dlhú dobu mal dobrý debut.

Zatiaľ čo prvák zastavoval strely medzi potrubiami, ofenzívu Bobcats podnietil prvý strelec. Vo svojom prvom kolegiálnom zápase našiel prvák Mason Marcellus voľnú hru v bránkovisku a po piatich minútach vyrovnal.

Prvák Mason Marcellus oslavuje svoju prvú kariéru
gól so spoluhráčmi pri sobotňajšej prehre Bobcats 2:1. (Cameron Levasser)

Marcellus a prvák Anton Cerbone pochádzajú z juniorského hokeja, ale ich spoluhráč, starší krídelník Travis Treloar, prišiel po minulej sezóne zo štátu Ohio – z rovnakého tímu Buckeyes, ktorý v regionálnom šampionáte podľahol Quinnipiacu. Toto trio má hráčov s veľkými očakávaniami, všetci dúfajú, že prispejú skoro a často.

„Všetci sú veľmi talentovaní,“ povedal Quillen. „Očakávame, že okamžite zapadnú do radu.“

READ  Adam Schenck si udržal náskok Valspara

Zatiaľ čo Marcellus (68 bodov v minulej sezóne s Lincolnom Stars) bol jediným Bobcatom, ktorý uviedol svoje meno do boxového skóre, v sobotňajšom zápase zasiahli aj iní hráči.

Spomínaný Treloar dobre korčuľoval, trávil veľa času na ľade a pri debute v Quinnipiac urobil dobrý dojem na svojho nového trénera.

„(Travis) je skvelý, je naozaj dobrý,“ povedal hlavný tréner Rand Pecknold. „Myslím si, že veľa našich útočníkov sme postavili na ťažké miesto.“

Dôvod, prečo sa Quinnipiac dostal na toto ťažké miesto, bol ten, že Pegnolt už na začiatku upravil zoznam úloh. Dvaja špičkoví útočníci, druhák Sam Lipkin (obvinený zo zlého správania v hre) a junior Colin Graf (zranenie hlavy), opustili hru v prvej tretine, čo prinútilo ofenzívu Bobcats k nejakému miešaniu a zosúlaďovaniu.

„Bolo tam veľa chalanov, ktorí si počínali naozaj dobre a myslel som si, že Treloar bol dnes večer vynikajúci, bojoval,“ povedal Pecknold. „(postgraduálny študent Chek) Dubkar bol veľmi dobrý. Bude k nám dobrý.

Tupker, nominant roka 2022-23 ECAC na hokejového defenzívneho útočníka roka, bol jediným pozitívom pre Bobcata v sobotňajšom zápase proti BC a v nedeľňajšom exhibičnom zápase s Northeastern, ktorý mal cez víkend stav 19-13.

Prvý brankár Matej Marinov zaujal aj vo svojom debute v Quinnipiac proti Northeastern. Slovák zastavil 36 z 38 striel za nerozhodného stavu 2:2.

Juniorský obranca Davis Pennington, prestup z Omahy, dal pocítiť svoju prítomnosť proti Huskies. Počas víkendu zaznamenal päť zo svojich siedmich striel a strelil vyrovnávajúci gól koncom tretej tretiny.

Kolega s modrou vlajkou Cooper Moore, senior prestup zo Severnej Dakoty, pekne doplnil top obrannú dvojicu. Rodák z Greenwichu v štáte Connecticut bude hrať aktívnu úlohu v obrane, od ktorej sa očakáva, že posilní ofenzívu.

READ  US Junior Select Team zdolal Slovensko 6:1.

Napriek prehre a výstavnej bilancii skoré výkony prvákov a prestupov dodávajú Bobcats dôveru v ich tvrdú zmenu súpisky.