Liga majstrov: Bayern Mníchov sa v Moskve dostal do problémov

včera 23:10
|

Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v utorňajšom stretnutí 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2020/2021 na ihrisku Lokomotivu Moskva 2: 1.

Duel Lokomotiv – Bayern ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Obhajca trofeje dosiahol rekordné trináste víťazstvo v súťaži za sebou a druhé v tomto roku. S plným skóre 6 bodov je na čele A-skupiny.

V druhom dueli „áčka“ sa Atletico Madrid prebralo z mníchovského debaklu 0: 4 a doma si vďaka dvom gólom Joa Felixa poradilo s RB Salzburg 3: 2.

Bayern sa v Moskve ujal vedenia v 13. min., Keď rýchla akcia na osi Tolisso – Pavard skončila gólovou hlavičkou Goretzka. Hostia mohli v prvom polčase tiež zvýšiť vedenie, v 24. min pokus Comana zastavila žrď po prihrávke Pavarda.

V 58. minúte mohol Kimmich skoro zvýšiť náskok hostí, keď sa predral stredom poľa a vypálil spoza šestnástky. Jeho strela však tesne minula bránu. V 70. minúte sa podarilo domácim dostať do vedenia 1 – 0, keď Ze Luis po centri sprava loptu vypichol a lopta minula bránu. Tím Bayern sa v 79. minúte ujal vedenia 1 – 0, keď Kimmich zakončil prienik cez stredných obrancov halfvolejom pod brvno.

Skupina:

Lokomotiv Moskva – Bayern Mníchov 1: 2 (0: 1)

Ciele: 70. Mirančuk – 13. Goretzka, 79. Kimmich.

Rozhodca: Kovács (ROU)

Atletico Madrid – RB Salzburg 3: 2 (1: 1)

Ciele: 52. 85. Joao Felix, 29. Llorente – 40. Szoboszlai, 47. Berisha.

Rozhodca: Hategan (ROU)

READ  Cristiano Ronaldo sa len o vlások vyhol červenej karte za úder do hlavy bývalého spoluhráča z Manchestru United počas zápasu Portugalsko proti Slovensku.