Hlavné správy

Lily Miyazaki inšpiruje Britov, aby sa kvalifikovali na prvý Grand Slam na US Open

Lily Miyazakiová sa prvýkrát kvalifikovala na Grand Slam na US Open – ale Liam Brady sa nedokázal kvalifikovať na poslednej prekážke.

Mike Dixon z The Mail on Sunday

Aktualizované: 27. augusta 2023 11:23

  • Anglická 7. hráčka Lily Miyazakiová sa kvalifikuje na svoj prvý grandslamový turnaj – US Open
  • Po ukončení štúdia z matematiky sa v rebríčku neustále posúva na 199. miesto
  • Liam Brady však v poslednom kvalifikačnom kole prehral so Sho Shimabukurom

Britský tím sa v sobotu večer na US Open nečakane posilnil, keď sa 7. Lily Miyazakiová po prvý raz kvalifikovala na grandslamový turnaj.

Dvadsaťsedemročná hráčka zo Surrey bude hrať v hlavnom ťahu po tom, ako v 3. kole prípravného zápasu zdolala Slovenku Victoriu Hrunzakovú 6-3 4-6 6-3 vo vlhkom prostredí vo Flushing Meadows. V prvom kole sa stretne s Margaritou Peťovou.

Miyazaki sa narodila v Tokiu, ale jej rodičia sa presťahovali do Londýna, keď mala desať rokov, a do Švajčiarska, keď mala päť.

Po neskoršom vstupe do športu po ukončení štúdia matematiky na Univerzite v Oklahome neustále stúpala v rebríčku až na súčasnú 199. pozíciu po štúdiu popri tenise.

Lily Miyazaki sa kvalifikovala na svoj prvý grandslamový turnaj a v prvom kole US Open sa stretne s Margaritou Pettovou (na snímke v Surbitone).
Liam Brady sa nedokázal kvalifikovať na US Open po prehre so Sho Shimabukuro vo finále kvalifikácie (na snímke vo Wimbledone)

Krátko po rozhodnutí zamerať sa na správne turné zasiahla pandémia a narušila jej postup. Jej jediným pozoruhodným predchádzajúcim výkonom bolo, že doviedla francúzsku jednotku Caroline Garciaovú do tajbrejku tretieho setu po tom, čo vlani vo Wimbledone dostala divokú kartu v prvom kole.

Toto leto vystúpil v druhom kole kvalifikácie SW19 a väčšinu času trávil hraním na nižších úrovniach okruhu.

Liam Brady, ktorý sa po prvý raz uzatvára do prvej svetovej stovky, utrpel vo finále mužskej kvalifikácie trpkú porážku s Japoncom Sho Shimabukurom 6-4 3-6 6-3.

READ  Známy cukrár hovoril o tom, ako sa ničí KORONAKRIZA: Iba to podľa nej zachráni gastronomický priemysel

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close