Ekonomika

Maďarsko hrozí, že bude vetovať nový balík sankcií EÚ voči Rusku

Maďarsko bude vetovať 12. kolo sankcií navrhované EÚ, ak budú zahŕňať plynárenský, ropný a jadrový sektor ruského hospodárstva, povedal maďarský minister zahraničných vecí Peter Szyjardo v rozhovore pre ruské štátne médiá Ria Novosti 28. októbra.

„Môžem vám povedať s istotou: ak bude ďalší balík obsahovať niečo, čo je v rozpore s našimi národnými záujmami, rozhodne nebudeme súhlasiť s jeho prijatím,“ povedal Szijjártó, pričom spomínané sektory označil za „červenú čiaru“.

Povedal, že Rusko neurobilo nič zlé pre Maďarsko a že Rusko vlastne zachránilo maďarské životy tým, že poskytlo prístup k vakcínam.

12. súbor prekážok vyhlásil 27. októbra mala za cieľ ešte viac obmedziť schopnosť Ruska obchádzať predchádzajúce sankcie, ako aj zaviesť nové obmedzenia na ruský vývoz diamantov. Na jeho vykonanie sa musí prijať jednomyseľné rozhodnutie.

Maďarsko sa naďalej stavia proti sankciám voči Rusku a od rozsiahlej invázie s touto krajinou udržiava úzke vzťahy.

Sijjardo povedal 22. septembra boli sankcie „škodlivejšie pre Európu ako Rusko“ a „zbytočné“.

Maďarsko však hlasovalo za predchádzajúcich 11 balíkov sankcií, ale až po získaní určitých úľav alebo výnimiek.

Okrem toho, že pravidelne poskytuje rozhovory ruským štátnym médiám, nechýba ani Szyjardo navštívil Rusko päťkrát a Bielorusko dvakrát od začiatku rozsiahlej invázie.

Maďarsko tiež odložilo uznanie nových členov Fínska a Švédska do NATO. Maďarsko definitívne schválilo alianciu Fínska deväť mesiacov po pôvodnej žiadosti.

Po ďalších zostávajúcich prestávkach Turecko súhlasilo, že bude pokračovať v anexii Švédska 23. októbra v Sijjardo. povedal„Na našej strane to nič nemení.“

Maďarský premiér Viktor Orbán začiatkom septembra povedal, že Maďarsko sa neponáhľa s uznaním členstva Švédska.

čítaj viac: EXKLUZÍVNE: Nová spravodajská služba poukazuje na spoluprácu Maďarska s Moskvou pri výmene ukrajinských vojnových zajatcov

READ  Ukazovateľ - Ekonomika - EÚ sa pozerá iba na maďarské údaje o pracovnej sile

Usilovne pracujeme na tom, aby sme vám prinášali nezávislé správy z miestnych zdrojov z Ukrajiny. Zvážte Podpora nezávislosti Kyjeva.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close