Molkan zastavil dieru na HPP Open Helsinki

Helsinki / Stornberg, 19. novembra 2021

Zo Slovenska Alex Molkon Čerstvý dvojnásobný šampión ATP Challenger Tour prestal behať Oscar Otte V štvrťroku HPP Otvorené V Helsinkách vo Fínsku. 3 44 820 nasadených hráčov Heart-Court č. 3 porazilo v piatok popoludní 5. Nemecko 6:3, 4:6, 6:1.

Molkan trafil sedem es, päťkrát prekonal Ottovo podanie a spečatil víťazstvo za hodinu a 42 minút. Svetová 103-ka z Bratislavy bude hrať najbližšie v kvalifikačnom kole v Rusku Alexander Ševčenko, Ktorý druhýkrát za sebou ťažil z odchodu súpera do dôchodku. V druhom kole bol nemecký senior Matthias Bachinger nútený prestať hrať na konci druhého setu. Tentoraz zápas Ševčenka Moring rohože Nemec utrpel zranenie ľavého kolena, ktoré sa skončilo po tom, čo Rus vyhral úvodný set 6:4.

„Challenger Tour nemá ľahké súťaže, všetky sú ťažké“ povedal Ševčenko. „Samozrejme, že mám aj trochu šťastia, ale z postupu do semifinále som veľmi rád.

Miesto č. 2 vedie dolnú polovicu žrebovania Henry Laxonen. 97. hráč Švajčiarska porazil ôsmeho Srba Nikola Milojevič 6-2, 6-3. Laxonen zachránil jediný brejkbal, ktorému čelil, a využil štyri zo siedmich brejkových príležitostí, ktoré mal na postup o hodinu a štyri minúty neskôr.

Ďalším je 29-ročný Fínsko Joao Sosa Z Portugalska skončil na 6. mieste Liam Brady Veľká Británia 6-7 (3), 6-2, 7-6 (1). Najdlhšie stretnutie dňa trvalo dve hodiny a 31 minút.

Záverečný set štvorhry

Harry Heliovara Fínsko vyvesí vlajku vo finále štvorhry v sobotu. 32-ročný rodák z Helsínk a jeho holandská partnerka Jean-Julian Roger Berie všetky rakúske kombinácie Alexander Erler A Lucas Midler, získali svoj prvý tímový titul na domácej pôde na General Open v Kidsbuhel.

Začiatok majstrovského zápasu je naplánovaný na stredový kurt v Dolly Tennis Center o 12.00 h miestneho času, po ktorom bude nasledovať semifinále dvojhry.