Technológie

Niekto z nejakého dôvodu vytvoril telefón s Androidom s portom lightning

Priblížiť / Lightning port na telefóne Samsung Android … ak máte oň záujem.

Nevieme, prečo sa vám to páči, ale niekto nahradil mobil s Androidom za ten, ktorý používa port Lightning od Apple namiesto štandardného pripojenia USB-C.

Túto zmenu urobil Ken Pillonel, ktorý predtým vytvoril vlny na internete pre oveľa inteligentnejší projekt: prinesenie USB-C do iPhone.

Plonalin Video Oznámenie o telefóne Lightning s Androidom bolo zverejnené 1. apríla, no napriek tomu, že tento dátum bol vedomou voľbou, zmena je skutočná. Billonell povedal, že chce „vyvážiť chaos“ spôsobený vydaním USB-C iPhone.

„Nečakal som, že to niekto bude chcieť urobiť na svojom zariadení. Bolo to len pre zábavu. Chcel som len zistiť, či to dokážem,“ povedal. Povedal Engadget.

Pillonel si pre tento projekt vybral nízkonákladový Samsung Galaxy A51. Ukazuje sa, že to nie je jednoduchý projekt. Billonell pre Engadget vysvetlil: „Lightning káble, ktoré Apple predáva, nie sú ‚hlúpe‘, nabíjajú iba zariadenia Apple. Museli sme teda nájsť spôsob, ako oklamať ľudí, aby si mysleli, že kábel je zapojený do zariadenia Apple.

Lightning telefón s Androidom, z nejakého dôvodu.

YouTube má krátke video zobrazujúce zariadenie v prevádzke (môže vykonávať nabíjanie aj prenos dát) a má niekoľko krátkych pohľadov na prácu, ktorá je s tým spojená, ale Billonel sľubuje, že ďalšie video bude čoskoro nahrané na jeho kanál. Podobnú kadenciu nabral aj s iPhone USB-C.

V prípade, že sa vám takéto zariadenie nepáči, máte smolu — neplánuje ho predať.

Apple používa lightning kábel v telefónoch iPhone už takmer 10 rokov a v septembri 2012 sa vrátil k iPhone 5. Keď bol predstavený, vtedajší viceprezident Apple-Marketing Bill Schiller povedal, že to bude „odkaz na ďalšie desaťročie“.

READ  Švédsko je pripravené na ďalšie dobrodružstvo proti Slovensku v Euro 2020

Apple začal používať USB-C na väčšine svojich iPadov, ktoré predtým používali Lightning, ale iPhony sú stále na blesku. Technickí komentátori špekulovali, že Apple môže zmeniť aj svoje telefóny. Ale s nedávnym predstavením nového vzhľadu MagSafe Apple pravdepodobne úplne upustí od dosky v prospech bezdrôtového nabíjania.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close