šport

„Nikto neznáša ženy tak, ako ty nenávidíš ženy“

Nedávne vyjadrenia Daniely Hantuchovej o hráčkach WTA a ich boji o rovnaké peňažné odmeny sa nepáčili fanúšikom, ktorí Slovenku odsúdili za zbytočné hádzanie kolegov pod autobus.

V nedávnom rozhovore bývalá svetová päťka označila dnešné hviezdy ženského tenisu za „rozmaznané“, pretože požadovali príliš veľa peňazí. V skutočnosti Handuchová poukázala na to, že o štvrtej ráno nepracovali v bani a sťažovala sa na svoje mzdy, čo fanúšikov ešte viac nahnevalo.

„Pripadá mi to trochu rozmaznané. Najmä v ženskej komunite, aké sú to prize money, a ženy určite nepracujú niekde v bani od štvrtej rána,“ povedala Hantuchová.

Používatelia na sociálnych sieťach začali volať 40-ročnú slečnu za jej introspekciu a niektorí sa čudovali, prečo si nemyslela, že Steffi Grafová, Venus a Serena Williamsová, Billie Jean Kingová naplno ovplyvnili tenis. .

„Nikto neznáša ženy tak, ako si ženy občas povzdychnú,“ napísal jeden fanúšik.

„Takže mi hovoríš, že Steffi, Chrissy/Martina, Billie, Monica, Serena, Venus atď. „nemali žiadny vplyv na to, aby sa tenis stal veľkým. Najmä tie posledné dve?“ tweetoval ďalší fanúšik.

Tu sú ďalšie reakcie od fanúšikov:

Rozdiely v odmeňovaní medzi ATP a WTA sú v tenisovom svete veľmi diskutovanou témou

Čína otvorených dverí 2023 – deň 13
Čína otvorených dverí 2023 – deň 13

Danyla Khanduchová by bola v menšine pre svoj názor na hráčky WTA a ich požiadavky na prize money.

Bývalé a súčasné hráčky žien neustále poukazujú na to, že hráčky ATP za svoje úsilie vždy zarobia viac a že rovnaké peňažné odmeny na grandslamoch odvádzajú pozornosť médií od toho, aké veľké rozdiely sú všade inde.

Päťnásobná grandslamová šampiónka a bývalá svetová jednotka Maria Šarapovová sa nedávno podelila o svoje dve storočia:

„Neviem, či niekto pozná tie čísla, ale idete na Grand Slam a oslavujeme rovnaké peňažné odmeny. Skvelé. Toto sú najväčšie podujatia s najväčšími udalosťami, médiami a rozruchom. Ale zvyšok je turné v ostatných ôsmich alebo deviatich mesiacoch. Rozdiel je šialený, je citeľný. mal by.“

Svetová dvojka Ika Sviatek zopakoval rovnaký sentiment.

Viete, že môžeme urobiť veľa práce na tom, aby sme mali na niektorých turnajoch WTA rovnaké odmeny v porovnaní s ATP,“ povedal Iga na tlačovej konferencii pred Sviatek Madrid Open. „Grandslamy sú už tam. Tiež vieme. To je skvelé, ale samozrejme by bolo skvelé, keby sa na to zamerala WTA, ale nechcem sa do toho púšťať, pretože je to veľa biznisu a niekedy aj politiky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close