Päť faktov o Rafaelovi Nadalovi na turnaji Monte Carlo Tennis Masters

Päť zaujímavých faktov o Rafaelovi Nadalovi na turnaji Monte Carlo Masters

Monte Carlo, ktoré sa nachádza v Monaku, je známe svojim bohatým životným štýlom s niektorými z najbohatších ľudí planéty, ktorí žijú na Francúzskej riviére. Monte Carlo s približne 3 500 obyvateľmi je svetoznáme pre svoje kasína, autá a hotely.

Je tiež známe svojimi tenisovými turnajmi, ktorým dominuje Rafael Nadal, ktorý, zdá sa, miluje túto oblasť na kurte aj mimo neho.

Ak vás, podobne ako my, inšpiroval tento článok k návšteve súťaže, porozprávajte sa s našimi priateľmi Dvorná pohostinnosť Odborníci na organizovanie nezabudnuteľného zážitku Tenisové prázdniny v Monte Carle 2023.

Úvod do Monte Carlo Masters

Natal Prvýkrát sa na podujatí predstavil v roku 2003, keď stvárnil Slováka Karola Kučeru ako Slováka Karola Kučeru. Kučera bol o 13 rokov starší ako Nadal a v roku 1998 nebol na šiestom mieste.

Mladíci sa však dostali do vedenia, keď Nadal vyhral svoj prvý zápas v deň 6-1 6-2.

Nadal sa presadil v druhom kole, keď porazil obhajcu titulu Roland Garros Alberta Costu v priamych setoch. Vtedajší tínedžer vypadol hneď v ďalšom kole proti dvojke Guillermovi Correovi, no štartoval až v Monte Carle.

Ovládnite udalosť

Nadal, ktorý debutuje, vzal podujatie útokom tým, že ukázal, ako veľmi sa mu darí na červenej špine vidieckeho klubu Monte-Carlo. Španiel vyhral 11 titulov s bilanciou 73:6 víťazstiev a prehier.

Na ilustráciu rozsahu tohto úspechu, turnajová séria Masters 1000 začala v roku 1990 a iba šesť mužov vyhralo 11 alebo viac titulov, Nadal vyhral 11 titulov na jednom podujatí.

Jeho prvá koruna v Monte Carle, jeho prvý titul Masters 1000, prišiel v roku 2005 a zahŕňal set proti Richardovi Caskettovi v semifinále.

Finále bolo vhodné, keď sa vrátil proti obhajcovi titulu Kórei. Pri tejto príležitosti vyhral Nadal v štyroch setoch 6-3 6-1 0-6 7-5.

Odvtedy Nadal vyhral turnaj zakaždým v rokoch 2005-13 a vyhral 46 zápasov v rade, čo je rekord pre väčšinu po sebe idúcich víťazstiev na turnaji.

Jeho jedenáste a najnovšie víťazstvo prišlo v roku 2018, keď vo finále porazil Keia Nishikoriho a získal všetko bez straty setu. Malorčan v skutočnosti vyhral päť zo svojich 11 titulov v Monte Carle bez straty setu.

Veľa hráčov porovnáva antuku Monte Carla a Roland Garros a Nadalov rekord na oboch podujatiach to určite potvrdzuje.

Šokové zlyhania

Akákoľvek prehra by bola trochu prekvapením vzhľadom na to, že Nadal prehral len šesť zo 79 zápasov, no niektoré vyčnievajú nad ostatnými.

V roku 2014 Nadal prehral v treťom zápase v Monte Carle, keď utrpel štvrťfinálovú prehru so Španielom Davidom Ferrerom. Od Nadala to bol nezvyčajne chybný výkon, pričom najmä Ferrerova sila spôsobila zmätok na bekhendoch jeho súperov. Ferrer nedokázal podporiť toto víťazstvo v ďalšom kole, pretože prehral s neskorším šampiónom Stanom Wawrinkom.

Najväčší rozruch nastal v semifinále 2019 proti Fabiovi Fogninimu, zápas, ktorý Nadal označil za „jeden z jeho najhorších zápasov na antuke za 14 rokov“.

Fognini prehral z 3:1 v prvom sete a vyhral 11 z posledných 14 zápasov, čo predstavuje jeden z výkonov svojej kariéry. Talian zavŕšil týždeň snov, keď v prekvapivom finále zdolal Dušana Lajoviča.

Najnovšia Nadalova prehra v Monte Carle bola proti Andrey Rublevovi v roku 2021. Rus prehral prvé dve stretnutia s Nadalom, ale Ferrer vystrelil a prinútil Nadala podobné problémy ako v roku 2014.

Keď si Nadal vynútil rozhodujúci set, zdalo sa to nevyhnutné, ale Rublev vyhral posledný set 6:2. Rublev postúpil do finále, prehral so Stephanosom Tsitsipasom.

Oblek Rafaela Nadala

Hotel Monte Carlo Bay je známy svojim luxusom, ktorý sa vyrovná zvyšku Monaka. Má tiež vlastnú väzbu na tenisový turnaj v Monte Carle Oblek Rafaela Nadala.

Suita bola otvorená v roku 2018 na počesť šampióna podujatia, ktorý vyhral 10-krát na tejto úrovni. Luxusný apartmán obsahuje pamätné predmety z Nadalovej kariéry, vrátane tenisovej rakety, košele, topánok a fotografií jeho víťazstva v Monte Carle.

Vlastná loď

Okrem toho, že si Nadal užíva okolie luxusnej štvrte, možno ho niekedy vidieť kotviť v zátoke Monte Carlo na vlastnej jachte postavenej na mieru.

Jachtu navrhol Nadal a jeho manželka Maria a zdá sa, že má všetko, čo by ste si mohli priať, od pingpongového stola až po garáž na vodné športy, v ktorej sú Nadalove „vodné hračky“ vrátane vodných skútrov, morských bobov a jetsurfov.

Jachta má štyri kajuty s vlastnou kúpeľňou, pričom Nadal má vlastnú VIP kajutu s balkónom, ktorý sa otvára nad vodu.

Nadal sa cíti ako doma v luxusnom prostredí Monaka a očakáva sa, že sa vráti v roku 2023 po tom, čo v roku 2022 vynechal podujatie pre stresovú zlomeninu rebier.

Odporúčame vám rezervovať si svoju vysnívanú tenisovú dovolenku na sledovanie majstrovstiev Monte Carlo 2023 Dvorná pohostinnosť Pomohol mnohým čitateľom Tennishead zorganizovať ich vlastné dovolenky na tenisový turnaj a vstupenky.

Teraz si vychutnajte sprievodcu pre fanúšikov zo zákulisia turnaja Tennishead na turnaj Monte Carlos Masters…

Zadarmo >> Prihláste sa na odber nášho obľúbeného newslettera

🎾 Pripojte sa >> Získajte tenisové vybavenie v hodnote 700 $/600 £ od klubu Tennishead

🎾 Sociálne siete >> Facebook, Twitter, Instagram & Sieťové svetlo

🎾 Prečítajte si >> Najlepší tenisový magazín na svete

🎾 Pozrite si >> Ako si užiť tenis ATP/WTA/Slam v televízii

🎾 Nakupujte >> Lacné tenisové vybavenie od nášho dôveryhodného partnera

READ  HK Nitra poskočil z prvého na tretie miesto v slovenskej hokejovej Premier League