Ekonomika

Peter vraj zaplatil 50-tisíc za to, že nepotrestal zať bývalého ministra hospodárstva

Bývalý minister sa údajne stretol s vyšetrovateľom, ktorý prípad oznámil.

Jedným z ôsmich krokov v rámci najnovšej policajnej operácie je bývalý minister hospodárstva Peter Šika a jeho zať Stephen, a to na základe obvinení namierených proti bývalému šéfovi policajného zboru Milanovi Lužanskému. Denná správa Denník N.

Bernard Slobodnak, bývalý riaditeľ finančného riadenia, ktorý v súčasnosti spolupracuje s vyšetrovateľmi na obvineniach z toho, že bol jedným zo zadržaných vo vnútri operácie Burgtery, polícii povedal, že za nevyšetrenie dostal úplatok 50 000 dolárov od podnikateľa Norberta Federu z Nitry. Shikin synovec tefan. Šika všetky obvinenia poprel.

Badar je v súčasnosti vo väzbe pre korupciu a obvinenia z organizovaného zločinu. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že bol šéfom organizovanej zločineckej skupiny, ktorá na svoje účely využívala políciu.

V prípade korupcie bol údajne obvinený ďalší bývalý policajný šéf čítaj viac

Celý prípad mal riadiť bývalý minister hospodárstva Peter Shika, potom člen skupiny Smear, ktorý neskôr skočil na palubu a s bývalým premiérom Petrom Bellegrinim založil stranu Hilas.

Slopotnak hovoril o tom, ako NAKA zorganizovala akciu proti rozšíreným kolotočovým podvodom. Prípad vyšetruje Slopotnakov muž, vyšetrovateľka Marion Kucherka.

Stretnutie s Baderom

V máji 2016 sa po policajnom incidente stretli Slobodnek, Kucherka, Peter Iga a Edeban Iga s Baderom v Bratislave. Kucherka vysvetlil, čo zistili počas vyšetrovania, a zapojená je jedna zo spoločností spoločnosti Edepon Shika.

Bývalého policajného šéfa zadržali počas vlámania čítaj viac

Asi o dva týždne neskôr sa Peter stretol so Slobodnekom a oznámil, že „problém Iga mladší by mal byť vyriešený k jeho spokojnosti“. Slobodnak prisľúbil, že sa o to postará, a Feder mu zaplatil 50 000. Slobodnek mal polovicu peňazí a druhá polovica putovala vyšetrovateľovi Kucherkovi, ktorý bol obvinený v rámci operácie Judáš.

READ  Hyundai predstavil populárne SUV v novej verzii. Dostával výkon takmer 300 koní

Shika mladší v tom čase nebol obvinený. Tennak mi pred niekoľkými týždňami povedal, že bol obvinený. Stíhaný je na slobode.

Peter Shika všetky obvinenia poprel.

Ako ma Denak citoval: „Považujem ich za vymyslené na akýkoľvek účel,“ povedal som. Nikdy to neovplyvnilo vyšetrovanie, ani pre môj vlastný prospech, ani v prospech mojich príbuzných. „

Dodal, že policajti ho zatiaľ nekontaktovali.

3. decembra 2020 o 11:44 | Zostavené zamestnancami publika

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close