Hlavné správy

Poliak David Tomala získal konečné olympijské zlato na 50 km

Etnický profil

Ohromujúca scéna dominancie počas piatkovej pánskej prechádzky na 50 km v parku Sapporo Odori v Poľsku David Tomala(31) získal poslednú zlatú olympijskú medailu v prípade.

Sám pred záverečnými fázami pretekov a vedúcim viac ako tri minúty na vzdialenosť 40 km, prišiel historický zlatý moment Domaly potom, čo opustil niekoľko značkových mien podujatia. Domala viedla preteky viac ako dve hodiny.

V piatok nezmizol nikto z medailistov na 50 km na podujatí Stage Rio 2016 na olympijských hrách v Tokiu Jonathan Hilbert Nemecko a bronz putovali do Kanady Evan Dunfi, V Riu bol štvrtý, keď predbehol Španielsko Označte TUR V záverečnom metri.

Domalovo víťazstvo bolo len jeho druhým víťazstvom na medzinárodnom turnaji; Na majstrovstvách Európy do 23 rokov 2011 vyhral chôdzu na 20 km. Jeho jediná olympijská skúsenosť pred Tokiom prišla v roku 2012 v Londýne, kde v chôdzi na 20 km skončil na 19. mieste.

Nikdy ani nebol Súťažilo sa V marci na šou na Slovensku odcestoval 50 km, aby sa kvalifikoval do Tokia.

Za Tomalou sa skupina piatich kráčajúcich spoločne zapojila do záverečného tlačenia na pódium, keď Tomala skončil. Piatok prešiel Jonathan Hilbert Bronz pre Nemecko, Kanadu Evan Dunfi, Predbehnutie Španielska Označte TUR V záverečnom metri.

Jedna zo skutočných legiend tejto udalosti, 45 rokov Joao Veera Portugalsko bolo súčasťou vyššie uvedeného balíka piatich balíkov, ale nakoniec vybledlo a chýbalo mu získanie prvej olympijskej medaily v tejto profesionálnej kariére. Veera, ktorý v piatok skončil piaty, získal na nedávnych majstrovstvách sveta striebro.

Zlatá medailistka z Ria 2016 na podujatí, Matej Doth Slovensko skončilo bez kontroverzií na 17. mieste.

READ  Španielsko napreduje na Slovensko, dva vzťahy v skupine F pozri Maďarsko - Xinhua

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close