Portugalsko 3:2 Slovensko: Cristiano Ronaldo strelil gól, keď Selecao vyhral v trileri

Portugalsko zvíťazilo nad Slovenskom 3:2 v kvalifikácii ME 2024 a zabezpečilo si postup do skupinovej fázy budúcoročného turnaja v Nemecku.

Selecao vstúpili do tohto turnaja s impozantnou formou. Vyhrali každý z posledných šiestich zápasov, strelili 24 gólov a ani jeden neinkasovali. Ich posledný zápas bol výprask Luxemburska 9:0, keď Cristiano Ronaldo vynechal kvôli suspendácii.

Ronaldo sa vrátil do základnej jedenástky, keďže Roberto Martinez išiel v plnej zostave.

Na polovici Slovenska dominovalo Portugalsko, ktoré si nepripúšťalo žiadnu šancu na únik. Goncalo Ramos hlavou upravil na 1:0 po jemnej prihrávke Bruna Fernandesa.

Portugalsko následne získalo bodový kop po tom, čo si s loptou vo vnútri pokutového územia spracoval Dennis Wawro. Cristiano Ronaldo sa presadil a skóroval v polovici prvého zápasu na 2:0.

Selecao viedlo po polčase 2:0.

Slovensko sa v druhom polčase stiahlo a snažilo sa nájsť cestu späť do hry, keď do prestávky urobilo dvojité zmeny. Gól stiahli v 69. minúte, keď pri góle Davida Hanka asistoval striedajúci Laszlo Beneš.

Portugalsko však o tri minúty získalo späť svoj dvojgólový náskok, keď Fernandez získal druhú asistenciu v noci. Loptu prekonal Cristiana Ronalda a zvýšil na 3:1.

Zaujímavosťou je, že Slovensko chytilo ďalší gól v 80. minúte. Ontrej Duda asistoval Stanislavovi Lobotkovi na 3:2.

Hostitelia znášali poplatky z omeškania od svojich návštevníkov, aby si zabezpečili víťazstvo, ktoré zabezpečilo kvalifikáciu na Euro 2024.

V tejto súvislosti sa pozrime na hodnotenia hráčov Portugalska.

Hodnotenie hráčov Portugalska

Diogo Costa – 6/10

Costa mal vyrovnanú hru medzi žrďami, keď v druhej tretine chyboval pri góle Slovenska.

Diogo Dalot – 6,5/10

Dalot dobre rozohral na ľavom krídle a vytvoril si veľkú šancu.

Ruben Diaz – 6,5/10

Diaz mal slušnú hru, keď vyhral dva duely, predviedol štyri vylúčenia a zákrok. Zahral všetky štyri dlhé lopty.

READ  Aktualizácia svetových juniorov: USA zvíťazili nad Kanadou, aby zvíťazili na majstrovstvách sveta juniorov

Antonio Silva – 7,5/10

Silva bol najlepším obrancom Selecaa a mal skvelú hru vzadu. Vyhral deväť zápasov, mal osem vylúčení, tri zákroky a jeden zákrok. Zahral všetky tri dlhé lopty.

Joao Cancelo – 6,5/10

Cancelo hral na pravej strane a mal priemerný výkon.

Bruno Fernandes – 8,5/10

Fernandes vynikal svojou kreativitou a pri prvom góle Portugalska sa po rýchlej práci nohou postaral krásnou asistenciou. Pri gólovej prihrávke na Ronalda si pripísal druhú asistenciu v noci. V 57. minúte dostal žltú kartu aj za faul.

Joao Balhinha – 6,5/10

Balhinha hral dobre v strede poľa, ale dostal žltú kartu za faul v druhej tretine.

Bernardo Silva – 7.10

Silva bol aktívny v šestnástke a okolo nej, keď hrával zložité prihrávky s Brunom Fernandesom. Vyhral štyri duely, pokúsil sa o dve strely a zahral kľúčovú prihrávku.

Cristiano Ronaldo – 8,5/10

Ronaldo predviedol za Portugalsko skvelý výkon, keď strelil gól z pokutového kopu. Zvyšných päť striel, o ktoré sa pokúsil, minulo cieľ, pretože mohol ľahko dosiahnuť hetrik.

Goncalo Ramos – 7,5/10

Ramos dostal svoj tím do vedenia už v prvej tretine klinickou hlavičkou. Vyhral všetkých päť duelov a zahral dve dlhé lopty.

Rafael Leo – 6,5/10

Leo mal podpriemernú hru, keď sa snažil dostať do útočných ťahov svojho tímu.

Osoby so zdravotným postihnutím

Joao Felix – 6,5/10

V druhej tretine nahradil Lea Felix a urobil peknú zmenu.

Odavio, Ruben Neves a Diogo Jota – N/A

Všetci traja prišli s veľmi krátkym časom na hodinách a neodohrali dostatok minút na to, aby si zaslúžili hodnotenie.