Svet

Prečo muži zaberajú toľko času a riskujú ublíženie?

Existuje všeobecný predpoklad, že mužom to trvá dlhšie ako ženám. Ľudia to hovoria Twitter, V Webová stránka, A Inde Realizmus.

Ale je to tak? Čo to môže vysvetliť? Ak niektorým ľuďom naozaj trvá príliš veľa času, je to problém?

Ako vieme dôkazy, je potrebné pamätať na to, že čas strávený sedením v kúpeľni zahŕňa proces defekácie.

V týchto jednotlivých aspektoch chodenia na toaletu môžu byť rozdiely medzi mužmi a ženami. Dôkazy o týchto rozdieloch však nie sú vždy také silné, ako by sme chceli.

Muži môžu tráviť viac času sedením na toalete

Zdá sa, že muži trávia viac času sedením na toalete. A Online prieskum Podľa predajcu kúpeľní sa mužom odporúča v porovnaní so ženami stráviť až 14 minút denne, pretože trávia takmer osem minút denne. Tomuto prieskumu však chýba závažnosť dobre navrhnutého vedeckého výskumu.

čítaj viac:
* Vaša kvetina je (väčšinou) nažive. Tu je to, čo je v ňom
* Sklonená toaleta navrhnutá tak, aby vám poskytla pohodlie pri vašich „pohodlných prestávkach“ v práci
* Opýtajte sa odborníkov: Potrebujeme kvitnúť každý deň?

Existuje nejaký fyziologický dôvod na vysvetlenie, prečo muži trávia toľko času na toalete? Dôkazy v skutočnosti naznačujú opak.

My to vieme Trvá to viac času Ženy potrebujú na cestu črevom viac jedla ako muži. Aj ženy Pravdepodobnejšie bude ovplyvnenie Od zápchy súvisiacej so syndrómom dráždivého čreva ako u mužov. Očakávate preto, že ženám bude od začiatku vyprázdňovania až po ich vypudenie trvať viac času na vyprázdňovanie.

Ale toto Nie je to tak Aj keď vezmete do úvahy rozdiely Príjem vlákniny Medzi mužmi a ženami.

Namiesto toho, ako dlho trvá, kým niekto kvitne (čas defekácie) Veľmi ovplyvnené Hrubé črevo s hlienom. Tento hlien robí črevo klzkým a uľahčuje stolicu. Neexistujú však dôkazy o tom, že by táto slizničná výstelka bola odlišná u mužov a žien.

READ  Sulík zastrešuje podnikanie s podobným bodom ako Matovičov nákup testov

Vieme však, že cicavce od slonov až po potkany majú podobný čas defekácie. Asi 12 sekúnd.

Pre ľudí je to trochu dlhé, ale stále rýchle. V Štúdium Zdravým dospelým trvalo sedenie priemerne dve minúty, v podrepe však iba 51 sekúnd. Opäť neexistovali rozdiely v čase defekácie medzi mužmi a ženami.

Ak neexistuje jediný spôsob alebo iný presvedčivý dôkaz, ktorý by vysvetlil rodové rozdiely v tom, ako dlho kvet vydrží, čo sa stane? Preto sa musíme pozrieť na celkový čas strávený na toalete.

Online prieskum maloobchodného predajcu kúpeľní odporúčal, aby muži trávili až 14 minút denne v porovnaní so ženami, ktoré trávia zhruba osem minút denne (súborová fotografia)

Scott Hammond / Veci

Online prieskum maloobchodného predajcu kúpeľní odporúčal, aby muži trávili až 14 minút denne v porovnaní so ženami, ktoré trávia zhruba osem minút denne (súborová fotografia)

Prečo ľudia trávia toľko času na toalete?

To, čomu hovorím „čas sedenia na toalete“, je čas určený na defekáciu a iné činnosti sedenia na toalete. Pre väčšinu ľudí sa sedenie počíta najviac času, s výnimkou defekácie.

Čo ľudia robia? Hlavne čítanie. Zdá sa, že to muži vedia Takmer Čítajte na záchode viac ako ženy.

Napríklad a Štúdium Zistilo sa, že takmer dve tretiny (64 percent) z takmer 500 dospelých v Izraeli pravidelne študujú na toalete. Čím viac času ľudia strávia na toalete, tým je pravdepodobnejšie, že ich prečítajú. Avšak zhruba za desaťročie od vykonania tejto štúdie môžete očakávať, že dospelí budú čítať alebo hrať viac na svojich mobilných telefónoch ako pri čítaní papierových kníh.

Ľudia môžu dlho sedieť na toalete, aby sa dočasne zbavili stresu zo života.

Jeden anketa 56 percent našlo ľudí sediacich na toalete, zatiaľ čo 39 percent našlo dobrú šancu byť „chvíľu sami“. Ďalší Online prieskum Každý šiesty uviedol, že išiel na „tiché a pokojné“ WC. Aj keď nejde o vedecké štúdie, poskytujú užitočné informácie o spoločenskom fenoméne.

Potom môžu existovať zdravotné dôvody pre čas strávený vyprázdňovaním a v dôsledku toho dlhodobé sedenie na toalete.

Análna trhlina (trhlina alebo prasknutie výstelky konečníka) môže spôsobiť, že defekácia je bolestivý a zdĺhavý proces. Existujú tieto divízie Bežné U mužov aj u žien.

A Inhibičná chybaĽudia nemôžu správne vyprázdniť črevo, čo je častá príčina chronickej zápchy. Toto Všemocný U žien v strednom veku.

Existujú nejaké vedľajšie účinky, ktoré súvisia s trávením príliš veľa času na toalete?

A Turecká štúdia, Trávenie viac ako piatich minút na toalete je spojené s hemoroidmi a análnymi trhlinami. Ďalšia štúdia z Taliansko Poznamenal, koľko času ľudia trávia na toalete a aké vážne sú ich hemoroidy.

Teória Dlhé sedenie za tým zvyšuje tlak vo vnútri brucha. To vedie k zníženému prietoku krvi v žilách konečníka, keď prechádza črevným pohybom, čo nakoniec spôsobí hromadenie krvi vo vaskulárnych matracoch konečníka. Je teda pravdepodobnejšie, že sa vyvinú hemoroidy.

Čo s tým môžeme urobiť?

Okrem pravidelných rád o zvyšovaní množstva vlákniny vo vašej strave a zabezpečení dostatočného pitia vody môže byť rozumné obmedziť čas, ktorý strávite na toalete.

Rôzni vedci navrhujú jeden Iné Horná hranica. Ale ja áno A ďalšie Navrhnite prístup SEN:

  • S.ix min Čas na sedenie na WC Max
  • eSlabá vláknina (konzumácia väčšieho množstva ovocia a zeleniny a celých zŕn)

  • MôjKmeň pri vyprázdňovaní.

– Vincent Ho je odborný asistent a gastroenterológ lekárskej výchovy na univerzite v západnom Sydney

Tento článok bol publikovaný Konverzácia Na základe licencie Creative Commons. Čítať Pôvodný článok Tu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close