Hlavné správy

Reprezentatívne kancelárie vyžadujú prijatie WHA

  • Lu Yi-hsuan a William Hetherington / zamestnanecký reportér so zamestnancami spisovateľa

Zastupiteľské úrady Taiwanu v Rakúsku, Českej republike, Slovensku, Maďarsku a Poľsku spoločne vytvorili video z účasti Taiwanu na výročnej Svetovej zdravotníckej organizácii (WHA), ktorá sa začína v nedeľu.

Na videu je možné vidieť členov piatich zastupiteľských úradov, ktorí držia transparenty s nápismi „Taiwan môže pomôcť“ a „Taiwan pomáha“.

Vo videu sa objavili Werner Amon, generálny tajomník Medzinárodného inštitútu ombudsmana, a český senátor Marek Hilzer, ktorí vyzvali demokracie, aby spolupracovali tvárou v tvár vojne na Ukrajine, epidémii Kovit-19 a globálnej hospodárskej kríze.

Foto s láskavým dovolením zastupiteľského úradu Taipei v Írsku prostredníctvom CNA

Bývalý maďarský zákonodarca Pana Tibor vo videu nazýva Taiwan „modelom globálnej zdravotnej starostlivosti“ a slovenský guvernér Juraj Tropa nazýva Taiwan „svetovým vzorom“, pričom ako dôvod uviedol úspechy krajiny počas epidémií.

Tropa povedal, že hlas Taiwanu v oblasti medicíny by sa nemal ignorovať.

Arkadiusz Mularczyk, podpredseda zahraničného výboru poľskej Snemovne reprezentantov, vo videu uviedol, že záväzok Taiwanu zlepšiť globálne verejné zdravie je dôležitý pre udržanie globálnej stability.

Obrázok: Snímka obrazovky zo služby YouTube

Predseda Skupiny priateľstva v slovenskom parlamente Peter Ozuszky s odvolaním sa na nedávne dary Taiwanu Ukrajine povedal, že Taiwan je dobrou silou pre medzinárodné spoločenstvo.

„Svet potrebuje počuť hlas Taiwanu. Prosím, dajte Taiwanu miesto vo Svetovej zdravotníckej organizácii, “povedal.

Liu Shih-Chung z Maďarska (劉世忠), Ko Liang-Jui z Českej republiky (柯良叡), Rakúšanka Catherine Chang (月), zástupca Slovenska David Lee (小月) a zástupca Poľska (陳龍 錦) za účasť Taiwanu na WHA Zobrazuje sa pri videohovore.

Taiwan je dôležitým členom medzinárodného spoločenstva nielen pre svoje príspevky k svetovému zdraviu, ale aj pre svoju humanitárnu prácu, vrátane darov vo výške 33 miliónov USD a 650 ton dodávok na pomoc Ukrajine.

READ  Testy Spotnik V na Slovensku Russian Jab - prezident - je v prospech sveta

Samostatne, prezident Tsai Ing-wen (蔡英文) včera poďakoval tým v medzinárodnej komunite, ktorí podporili taiwanskú iniciatívu účasti WHA na Facebooku.

„Taiwan má odhodlanie a schopnosť pomáhať a bude naďalej významným spôsobom prispievať medzinárodnému spoločenstvu,“ napísal.

„Účasť Taiwanu určite pomôže vybudovať silnejší systém zdravotnej starostlivosti pre svet, aby mohol čeliť budúcim výzvam,“ povedal Chai.

Dodatočná správa od Su Yung-yao

Komentáre budú posúdené. Ponechajte relevantné komentáre k článku. Komentáre obsahujúce urážlivý a obscénny jazyk, osobné útoky akéhokoľvek druhu alebo propagácia budú odstránené a používateľ bude zablokovaný. Konečný výsledok bude na rozhodnutí Taipei Times.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close